Контракти.ua

1057  —  05.06
Кінець кредитним канікулам: що пропонують банки
Кінець кредитним канікулам: що пропонують банки

Після трьох місяців кредитних канікул банки змушені змінити кредитну політику - скасувати кредитні канікули або скасувати послаблення введені з початку війни.

Що пропонують банки зараз - в матеріалі ТСН.ua

У ПриватБанку  від 1 червня потрібно  внести обов’язковий щомісячний мінімальний платіж у розмірі 5% від суми заборгованості. Для  клієнтів, які внесуть мінімальний платіж у розмірі 5% від суми заборгованості від 1 червня до 31 серпня 2022 року встановлена відсоткова ставка — 1,7% на місяць. Якщо немає можливості внести 5% суми заборгованості, банк пропонує в червні погасити хоча б 1,5% суми заборгованості з відсотковою ставкою на залишок заборгованості  1,7% на місяць у червні, та 2,5% на місяць у липні. Якщо ж у червні не буде внесений мінімальний платіж у розмірі хоча б 1,5% від суми заборгованості, почне діяти стандартна відсоткова ставка — 3,4% для картки «Універсальна Голд» та 3,5% для картки «Універсальна».

Monobank, скасувавши кредитні канікули зменшив кредитне навантаження. Задля цього банк  знизив процентну ставку за кредитними картками майже вдвічі від 3,1 до 1,6% на місяць.  В  майбутньому банк планує збільшити щомісячну відсоткову ставку до довоєнного розміру — 3,1% на місяць  і натомість відновити карткове кредитування та повернути кредитні ліміти.

Під час кредитних канікул, від 1 березня до 31 травня Ощадбанк  не нараховував відсотки за  іпотечні кредити, автокредити, енергокредити, «теплі» кредити, кеш-кредити та кредитні картки. Влітку банк продовжив кредитні канікули на нових умовах. З початку літа до 23 серпня 2022 року вартість кредиту знижена вдвічі - за кредитними картками встановлюється річна процентна ставка у розмірі 50% від зазначеної у договорі, а розмір обов’язкового платежу за тілом кредиту становитиме 2% суми використаного кредиту замість 5%. Послаблення не застосовується до «Кредиту під заставу депозиту», «Кредиту-розстрочки»  у разі індивідуальної процентної ставки за кредитним договором.

Альфа-Банк  розіслав частині своїх клієнтів пропозицію погасити 80% заборгованості — та отримати списання всього боргу. Пропозиція діє як для кредиту готівкою, так для споживчого кредиту та кредитної картки. У разі погашення 80% заборгованості за кредитною карткою сама картка автоматично закривалася, а клієнт втрачав можливість отримати кредитний ліміт у майбутньому.

За кредитною карткою погасити заборгованість необхідно лише одним платежем за допомогою пропозиції у цифровому банку Sense Super App.

За кредитом готівкою або споживчим кредитом погасити заборгованість можна частинами через різні канали: через цифровий банк Sense Super App,  через термінали самообслуговування Альфа-Банку, на сайті Альфа-Погашення за номером договору, у касі відділення банку.

20% економії для клієнта є доходом, з якого він повинен сплатити 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору.

Статьи по теме
Можливо, саме ресурсів із вашої сфери зараз не вистачає для перемоги, - Олександр Сосіс, Альянс Банк
Можливо, саме ресурсів із вашої сфери зараз не вистачає для перемоги, - Олександр Сосіс, Альянс Банк

Інститут ім. Голди Меїр та Альянс Банк із перших днів війни працюють у форматі волонтерського майданчика «Форум Добрих Справ». Благодійний хаб надав понад 60 тонн продуктів, медикаментів та побутової хімії на потреби населення, бійців тероборони та військових. Форум власним коштом забезпечив два розвідувальних підрозділи ЗСУ  усім необхідним: взуттям, бронежилетами, комплектами форми, спорядженням, тепловізорами і транспортом.  Також налагодили лінію психологічної допомоги "Стоп Паніка", у межах якої понад 20 волонтерів-психологів та психотерапевтів надають цілодобову допомогу в телефонному режимі.
27.07 — 4816

Жоден український банк не є зараз у стані проблемного, - АУБ
Жоден український банк не є зараз у стані проблемного, - АУБ

Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас констатує, що вітчизняні банки вже тривалий час зазнають інформаційних атак від країни-агресора. Метою ініціаторів інформаційних диверсій є паніка. Хвилі фейків та бруду про українські банки – це диверсія, бо жоден український банк зараз не має  статусу проблемного.  
22.07 — 4806

Фінансування аграріїв надважливе у 2022 році, - Юлія Фролова, Альянс Банк
Фінансування аграріїв надважливе у 2022 році, - Юлія Фролова, Альянс Банк

Альянс Банк пропонує фінансування агробізнесу за програмою Європейського інвестиційного банку, бо вважає підтримку аграріїв пріоритетною у 2022 році.  В умовах війни всі клієнти банку мають змогу отримати кредит на розвиток своєї справи без застави, підписавши договір дистанційно.
20.07 — 4861