Контракти.ua

785  —  05.06
Казахстан перейменовує свою нафту через санкції проти росії
Казахстан перейменовує свою нафту через санкції проти росії

Казахстан із понеділка, 6 червня офіційно перейменує свою експортну нафту, аби уникнути можливого ототожнення казахстанської сировини з російською, яка потрапила під санкції Європейського Союзу. Нова назва казахстанської нафти - KEBCO.

Як передає Укрінформ, це в коментарі агентству Reuters підтвердила пресслужба казахстанського виробника нафти «СНПС-Актобемунайгаз».

«У зв'язку з нещодавніми значними геополітичними змінами та щоб уникнути негативного впливу змін на експорт казахстанської нафти через російські порти, із червня 2022 року застосовується наступна назва для сорту - KEBCO (Kazakhstan Export Blend Crude Oil)», - йдеться в коментарі компанії.

Зазначається, що про перейменування нафти агентству повідомили ще чотири джерела в Казахстані.

«Це необхідно, аби наша нафта не потрапила під санкції, а в її назві чітко було вказано країну походження в документах. Інакше ми матимемо проблеми з відкриттям акредитивів", - пояснило джерело агентству Reuters.

Джерела також повідомили, що сподіваються на отримання вигідніших цін на свою нафту та спрощення її продажу, якщо в документах буде чітко вказано, що сировина не надійшла з росії.

Також зазначається, що близько 20% казахстанської нафти, що експортується, йде транзитом через російські морські порти, і хоча вона технічно не підпадає під західні санкції, ці поставки неодноразово помилково приймали за російські.

Як повідомляв Укрінформ, 30 травня лідери країн Європейського Союзу погодили шостий пакет санкцій проти рф, який передбачає часткове ембарго на імпорт російської нафти та відключення Сбербанку від системи SWIFT.

Статьи по теме
Нафта дешевшає третій тиждень поспіль: що впливає на світові ціни
Нафта дешевшає третій тиждень поспіль: що впливає на світові ціни

Ціни на нафту виросли в п'ятницю, 16 вересня, але очікується тижневе зниження на тлі побоювань різкого підвищення процентних ставок, яке загальмує глобальне зростання і вдарить по попиту на паливо.
17.09 — 533

Байден вивільнив рекордні обсяги нафти без консультацій з партнерами, - Reuters
Байден вивільнив рекордні обсяги нафти без консультацій з партнерами, - Reuters

Сполучені Штати Америки (США) в березні 2022 року вивільнили рекордні обсяги нафти зі своїх стратегічних запасів, щоб стримати зростання цін. Але зробили це без консультацій з партнерами.
10.05 — 1267

Найбільші банки виділили Кувейту 1 млрд доларів для швидкого збільшення видобутку нафти
Найбільші банки виділили Кувейту 1 млрд доларів для швидкого збільшення видобутку нафти

Японські банки Mizuho Bank, Sumitomo Mitsui Banking і MUFG Bank разом з британським HSBC і американським JPMorgan Chase виділять кредит на суму 1 млрд доларів компанії Kuwait Petroleum. Це допоможе швидко збільшити видобуток сирої нафти і заспокоїть ринки, вражені вторгненням Росії в Україну.
27.03 — 756