У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, серед яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їх частини, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною.
Як передає Укрінформ, відповідний проєкт рішення вже зареєстровано в Київській міській раді.
За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, необхідно захистити культурний простір міста Києва та мінімізувати культурологічний вплив проросійського наративу на світогляд киян та гостей столиці.
«У час повномасштабної війни російської федерації проти України вкрай важливо завершити всі процеси декомунізації та дерусифікації у столиці. Необхідно демонтувати пам’ятники та меморіали, які є колоніальною спадщиною окупаційних режимів, оскільки вони прагнули знищити нашу незалежність та українську націю. Ми маємо назавжди позбутись пам’ятних знаків, які увіковічнюють російських, імперських, комуністичних та антиукраїнських діячів, події та символи», – наголосила Семенова.
Як зазначила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова, у воєнний час, коли росія пропагандує так зване «визволення братського народу» важливо максимізувати політику декомунізації в широкому контексті.
«Пам’ятні знаки, які символізують окупаційну спадщину не мають жодного відношення до визначних подій та героїв української історії. Вони нагадують лише про тоталітаризм та авторитаризм проти українського народу. Такі пам'ятники та меморіали чітко підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», і їм йому не місце у столиці нашої держави. Пам'ятні знаки, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною необхідно демонтувати та передати на зберігання до музеїв», – додала Михайлова.
З переліком пам’ятних знаків та їх частин, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною можна ознайомитись за посиланням.
Як повідомлялося, у Києві хочуть перейменувати майже 300 топонімів.
У центрі Києва декомунізують арку дружби народів, а також демонтують бронзову скульптуру двох робітників, присвячену возз'єднанню України з росією.