Контракти.ua

488  —  22.04
Зброя від союзників: замовлення, постачання та розподіл – де є тут зрадонька?
Зброя від союзників: замовлення, постачання та розподіл – де є тут зрадонька?

Роман Донік: Я так розумію, російська ІПСО з приводу "зброя яку передали союзники, лежить на складах", почалася? Я не знаю, як там з гуманітаркою, але я точно знаю, як там зі зброєю та обладнанням.

1. Нам дають ту зброю, яку ми офіційно просимо. Це не волонтери, насипали розсипом печєньок і повезли не розуміючи треба то чи не треба. То держави відвантажують те, що ми просимо. А потім звітують своїм платникам податків.

2. Перед тим як попросити офіційно зброю, наші спеціально навчанні люди вираховують

а) Скільки саме нам треба цієї зброї. Бо просто хатєлки від балди, не прокатять. Як і завищені цифри. Там теж є фахівці, які вміють рахувати.

б) Скільки цієї зброї є в наявності в робочому стані. В яких країнах. З якими боєприпасами. Бо на рівні держав, МО та військових аташе, не можна гнати порожняк типу – дайте нам веселку та коней пегасів. Кожне звернення – то залізобетонні розрахунки.

3. Обрахування кількості зброї в заявках ведеться настільки прискіпливо та точно, з урахуванням всіх можливих сценаріїв (обов'язково враховуючи інтенсивність дій), що це виглядає для мене як щось потойбічне.

4. Кожен етап постачання зброї прозорий для нашого військового керівництва. Вони знають що, звідки, як і куди перевозиться та куди вантажиться. Терміни та час. Як заходить, та коли. Все це проходить під контролем кількох відомств, які як би прикривають одне одного, а насправді ще й контролюють.

5. Розподіл. Розподілом всіх ніштяків займається особисто Залужний. Я не кажу про набої 50 BMG, але все високотехнологічне та потужне проходить через нього. Зліва коло робочого столу висить полиця.

На полиці на торці нижньої полки приліплений аркуш. На аркуші вся номенклатура яка поступає, яка потрібна, та яка передається, та кому у війська. В перші неділі Залужний особисто ділив "NLAW" по напрямкам згідно розвідданим по наявності угруповань танків.

Більше того, коли почалися перші проблеми з одноразовими акумуляторами на Джавеліни, вдень було повідомлено Залужному, ввечері вже було вирішене питання, а через два дні свіжепривезені відновлювальні аккуми пішли у війська.

5. Я не уявляю, навіть в теорії, як таке може бути, що на якомусь етапі, з цього списку щось випадає, та кудись їде на склад чи на дачумуженка.

6. Я правда не знаю, що там з цивільними та гуманітарними питаннями. Щось десь може й крадеться, що там десь може й рахується, як вкрасти на відновленні. Але я точно знаю, що зараз війна. Війна, гірша за 2 світову. Війна, де ціною є суверенність держави Україна. Війна, відповідальність за хід якої несе главком Залужний. Рішення по зброї приймається військовими. Ви взагалі можете собі уявити, як це хтось проїбе, або вкраде зброю, яку зараз чекає главком для підсилення фронту? Ви взагалі уявляєте, як люди з команди Залужного можуть при такій відповідальності, щось подібне допустити? Я ні.

Автор: Роман Донік, волонтер

Статьи по теме
Захід змінює цілі і знову хоче домовлятися. Але нам потрібна зброя – вже зараз
Захід змінює цілі і знову хоче домовлятися. Але нам потрібна зброя – вже зараз

Володимир Даценко: Від учорашньої зустрічі в форматі «Рамштайн» очікували досить багато. Анонсувалося, що головна ціль – ухвалити довгострокову концепцію підтримки України в озброєнні.
16.06 — 224

Всім нам цікаво: як себе почуває українська ППО?
Всім нам цікаво: як себе почуває українська ППО?

Віктор Кевлюк: ППО – справа не менш тонка, ніж Схід, тому до кінця війни загалу про це знати нічого не варто, але ж цікаво і за вікном час від часу щось трапляється. Спробуємо розібратися.
29.05 — 389

«Орлан», «Форпост» та «Оріон»: експертно про основні БПЛА ворога
«Орлан», «Форпост» та «Оріон»: експертно про основні БПЛА ворога

Андрій Харук: Нинішню російсько-українську війну можна цілком обґрунтовано назвати «війною дронів». Безпілотники активно використовуються захисниками України на різних щаблях – від крихітних «Мавіків», які завдяки старанням волонтерів має чи не кожен батальйон, до грізних «Байрактарів», бойову роботу яких ми з захватом спостерігаємо на численних відео (і щодня чекаємо на нові «серії»). Але й ворог теж активно використовує свої «аналоховнєтські» безпілотники.
25.05 — 359