Контракти.ua

1042  —  21.04
Трансформація Путіна. Новий Путін – це Путін в довгу
Трансформація Путіна. Новий Путін – це Путін в довгу

Віктор Андрусів: Сьогоднішня розмова Путіна із Шойгу – знакова. Можливо вперше за багато часу я спостерігав наочне підтвердження того, що Путін – трансформується. І мова тут не про його фізичний стан, виглядав він погано, без ілюзій, але дай Бог, щоб здох в муках. Мова про його відмову штурмувати Азовсталь. І хай це не відповідало дійсності, сама по собі така публічна заява – дуже контрастує з тим Путіним, якого ми звикли бачити.

По-перше, попередній Путін – страшний символіст. Йому постійно треба якісь символічні прив’язки до його дій. Навіть наступ 24 лютого він виступаючи на стадіоні пояснював якимось притягнутим за вуха днем народження Федора Ушакова. Попереду в нас дві дати, до яких Путіну точно мало хотітись отримати Маріуполь. Перше – Пасха, з релігійної точки зору, захоплення міста до неділі трактувалося б як знак Всевишнього. Друге – це 9 травня. Піти на це свято без жодної 100% перемоги – він раніше точно собі дозволити не міг.

Сьогодні Путін символіст остаточно відступив перед Путіним “хай вже буде як є”.

По-друге, попередній Путін – це жорсткий пацан, який буде мочити в сортирах. Замочити “нацистів” з особливою жорстокістю остаточним штурмом Азовсталі – це було б дуже в його стилі. Путін, який відмовляється від остаточного штурму, і щось там бормоче про збереження життів солдат – це точно інший Путін.

З короткої розмови з Шойгу дуже важко зробити картинку нового Путіна. Але я зроблю ряд припущень.

Новий Путін – це Путін в довгу. Відмова від штурму Азовсталі є знаком, що він більше не хоче спішити. Він впевнений, що щось станеться само, і тому хай станеться, коли станеться. Більше того, він точно зібрався грати в довгу. І це точно результат пережитої ним поразки перших тижнів війни.

Новий Путін – це обережний Путін. Ні, йому не стало шкода його солдат. І ніколи не стане. Але йому стало шкода програвати в тому числі статистикою. Цей Путін став боятися фрази “любой ценой”. Тому, що є ціна, яка дорівнює – ганьбі. Це означає, що він таки свідомий втрат російської армії у війні, і також свідомий, що продовження війни нестиме ще більші втрати.

Цей новий Путін для нас не кращий і не гірший за попереднього. Він залишається кривавою потворою і м’ясником 21 століття. Однак, цю трансформацію важливо фіксувати, оскільки вона означає в тому числі серйозне коригування військових планів по Україні.

Автор: Віктор Андрусів, громадський діяч, кандидат політичних наук, аналітик і публіцист

Статьи по теме
На що здатні 10 MLRS, які дає Захід, і чим вони відрізняються від радянських РСЗВ?
На що здатні 10 MLRS, які дає Захід, і чим вони відрізняються від радянських РСЗВ?

Володимир Даценко: Багато хто зараз обговорює питання найближчих поставок MLRS М142/М270. Загалом нам мають поставити поки що 10 одиниць (4 М142 США, 3 М270 Британія, 3 М270 Німеччина). Принаймні частину до кінця червня. З одного боку мова йде про дуже обмежену кількість. З іншого про ефективне високоточне озброєння із значною дальністю.
23.06 — 495

"Демарш" президента Казахстана: зачем Токаев "оскорбил" Путина

Илья Куса: На самом деле, вполне ожидаемая реакция от президента, который хочет стать вторым Назарбаевым. Для этого ему нужен устойчивый имидж жесткого государственника, самостоятельного игрока и "нового лидера". Отсюда и заявления в Петербурге.
22.06 — 498

Чи є сенс переконувати російських родичів: дивимось соціологію
Чи є сенс переконувати російських родичів: дивимось соціологію

Тимофій Брик, соціолог: Інфоприводи несуться та змінюють один одного. На початку вторгнення, десь перший місяць, було багато медійних сюжетів про "родичів в росії". Наші журналісти, блогери, CNN телефонували в рф і слухали, що українці себе бомблять. Кацурін навіть зробив цілий проект "Папа поверь". Ну і родзинкою цього всього було, що умовні "російські родичі" не вірили навіть власним російським полоненим.
21.06 — 352