Виробники хочуть забезпечити насамперед внутрішній ринок.
Білоруські виробники цукру підвищать рівень відпускної ціни, щоб його не вивозили до Росії, де ціни вдвічі вищі й виник дефіцит.
Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на заяву білоруського концерну Білдержхарчпром. Пише ТСН.
“Нинішня зміна відпускної ціни – превентивний захід з урахуванням конʼюнктури ринку, що склалася. На тлі дворазового цінового розриву з Російською Федерацією експерти прогнозують можливість масового вивезення цукру за межі Білорусі”, – йдеться в повідомленні.
"Основне завдання концерну – забезпечити продуктами харчування насамперед внутрішній ринок. Сьогодні ми відзначаємо значне зростання попиту на цукор: якщо у січні – березні 2021 року на душу населення продавали 1–1,5 пачки цукру на місяць, то у березні цього року на одну особу з полиць магазину йшло орієнтовно вже 3 кг цукру. І це ми беремо до уваги не лише доросле населення, а й дітей раннього віку”, – зазначив голова концерну Олег Жидков.
Нагадаємо, російська віцепремʼєрка Вікторія Абрамченко заявляла, що РФ виробляє близько 6 млн тонн цукру. За перші два тижні війни цукор здорожчав на 11%, а обсяг його продажів зріс на 63%.
Росіяни вже відчувають дію санкцій, запроваджених проти РФ через її війну в Україні. Бійки та довжелезні черги за цукром, порожні полиці в магазинах у відділах особистої гігієни та небувале зростання цін.