Контракти.ua

24906  —  06.04
Мобілізація в Україні: ухилянтів хочуть позбавляти громадянства
Мобілізація в Україні: ухилянтів хочуть позбавляти громадянства

Ухилення від військової служби при повній мобілізації України карається законом. Зараз в законі "Про мобілізацію" прописані штрафи та виправні роботи на термін до двох років. Але народні депутати хочуть посилити покарання для ухильників, аж до позбавлення громадянства України.

Про це йдеться в законопроєкті №7205, який вже зареєстрований у Верховній Раді. Пише rbc.ua.

За ухилення від призову в Україні зараз можна отримати штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 1 року – ст.337 КК України.

Для військовозобов'язаних та резервістів штрафи за ухилення від навчальних (спеціальних) зборів вищі – до 11900 Гривень або виправні роботи на строк до двох років.

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації встановлено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років – ст.336 КК України.

Що пропонують народні депутати

У новому законопроєкті № 7205 народні депутати пропонують посилити покарання для ухильників, які тікають від мобілізації за кордон. Зокрема, народні депутати пропонують таких громадян позбавляти громадянства.

Також під час воєнного стану пропонується позбавляти громадянства тих, хто виїхав до країни, яка здійснює військову агресію проти України. А ще військовозобов'язаних, які виїхали за межі країни та не повернулися протягом 30 днів (крім відряджень з метою виконання функцій/завдань від центральних органів влади).

Позбавити громадянства можуть і тих, хто через релігійні або інші переконання відмовилися письмово від призову на військову службу.

Як зазначає виконавчий директор Інституту законодавчих ідей Мартіна Богуславець у виданні LB.ua, відповідно до статті 25 Конституції України та Закону України" Про громадянство України", позбавлення громадянина України громадянства заборонено.

Також є нюанси з приводу такої процедури, оскільки порушуються права людини. За місяць війни примусово у РФ вивезли тисячі українців. А причиною від'їзду за кордон у багатьох українців могла стати важка хвороба або потреба в операції.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого зараз мобілізують в Україні та чи можуть відправити на фронт без навчання.

Статьи по теме
Заява про відхід ЗСУ з Сєвєродонецька була через добу після залишення міста: Арестович пояснив чому
Заява про відхід ЗСУ з Сєвєродонецька була через добу після залишення міста: Арестович пояснив чому

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович розповів, що заява про відхід українських військ від Сєвєродонецька була зроблена через добу після залишення міста. Тимчасова втрата міста не несе за собою підсумків війни.
вчера, 18:56 — 1608

Виїзд військовозобов'язаних за кордон та військовий облік: зареєстрований новий законопроєкт
Виїзд військовозобов'язаних за кордон та військовий облік: зареєстрований новий законопроєкт

Зареєстрований новий законопроєкт, у випадку прийняття якого зможуть призивати ще одну категорію громадян, а студенти отримають право виїжджати за кордон.
вчера, 15:18 — 5308

Україна отримала близько півсотні
Україна отримала близько півсотні "Байрактарів" з початку вторгнення РФ, - Резніков

Українські військові отримали трохи менше ніж півсотні безпілотників "Байрактар" з 24 лютого.
вчера, 13:18 — 449