Контракти.ua

2604  —  29.03.22
"Самогубці". Війська РФ підняли біля Чорнобиля радіоактивний пил Рудого лісу – Reuters

Російські війська підняли радіоактивний пил Рудого лісу у Чорнобильській зоні відчуження. Вони були без засобів захисту, що може мати фатальні наслідки для здоров'я, пише Reuters з посиланням на джерела, зокрема працівників зони відчуження.

Два джерела повідомили агентству, що російські війська їхали через Рудий ліс без протирадіаційних засобів. Водночас їхня бронетехніка підняла хмари радіоактивного пилу. Пише liga.net.

"Велика колона військової техніки проїхала дорогою відразу за нашим об'єктом, і ця дорога проходить повз Рудий ліс. Конвой підняв великий стовп пилу. Багато датчиків радіаційної безпеки показали перевищення рівня", – сказало одне з джерел.

За словами одного з працівників зони відчуження, така поїздка була самогубною для російських військових, адже радіоактивний пил, який вони вдихали, міг викликати внутрішнє опромінення в їхніх тілах.

ДОВІДКА. Рудий ліс – високорадіоактивна зона у безпосередній близькості до ЧАЕС. Ліс прийняв найбільшу частину викиду радіоактивного пилу після вибуху четвертого реактора 1986 року.

Через радіацію дерева загинули, а їхнє забарвлення стало буро-червоним. Ліс було знесено та поховано бульдозерами під час дезактивації, зараз він відновлюється природним шляхом.

Статьи по теме
Роковини катастрофи на ЧАЕС: як зона відчуження переживала нові загрози
Роковини катастрофи на ЧАЕС: як зона відчуження переживала нові загрози

В Україні 26 квітня – роковини катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Від дня трагедії минуло 36 років. А 35 днів цього року ЧАЕС була під новою – російською – загрозою.
26.04.22 — 966

Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко
Солдати рф, які побували у зоні відчуження, привезуть частинку Чорнобиля додому – Галущенко

Всі російські загарбники, які перебували у зоні відчуження, дістали великі дози радіаційного опромінення, заражена і їхня техніка.
09.04.22 — 1754

«Рудий ліс» на території ЧАЕС перетворив військових рф на смертників
«Рудий ліс» на території ЧАЕС перетворив військових рф на смертників

Усі російські військові, які перебували у "Рудому лісі" на території Чорнобильської атомної електростанції, отримали значні дози опромінення.
06.04.22 — 2034