Контракти.ua

814  —  04.02
NASA "поховає" МКС у Тихому океані після завершення експлуатації
NASA

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) тимчасово продовжує експлуатацію Міжнародної космічної станції. Після цього її "поховають" у Тихому океані.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на CNN.

МКС було запущено у космос ще у 2000 році. На висоті 420 кілометрів над Землею, на станції побувало більше 200 астронавтів з 19 різних країн, що є підтвердженням безперервної присутності людини у космосі.

Загалом станцію використовували для співпраці й наукових досліджень.

Водночас NASA планує продовжити експлуатацію МКС до 2030 року, назвавши третє десятиліття - найпродуктивнішим періодом для станції.

"Ми з нетерпінням чекаємо на можливість максимізувати ці доходи від космічної станції до 2030 року, плануючи наступний перехід до комерційних космічних напрямків", - заявила директор МКС у штаб-квартирі NASA Робін Гейтенс.

Що ж таке "космічне кладовище"?

Кладовище космічних кораблів - закрита для судноплавства ділянка в Тихому океані за 3,9 тисячі кілометрів від Веллінгтона, що використовується для експлуатації решток космічних апаратів.

Сьогодні, цю ділянку використовує російський Центр управління польотами задля "поховання" вантажних кораблів "Прогрес".

Статьи по теме
Космічна «вантажівка» Cygnus зістикувалася з МКС
Космічна «вантажівка» Cygnus зістикувалася з МКС

Вантажний космічний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman у поенділок, 21 лютого, успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС).
22.02 — 1170

«Роскосмос» на прохання NASA знизить орбіту МКС
«Роскосмос» на прохання NASA знизить орбіту МКС

«Роскосмос» на прохання NASA знизить орбіту Міжнародної космічної станції - це потрібно для забезпечення умов для дослідження американських науковців.
07.02 — 854

МКС планують поховати на «кладовищі космічних кораблів» у 2031 році
МКС планують поховати на «кладовищі космічних кораблів» у 2031 році

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало плани щодо майбутнього Міжнародної космічної станції.
02.02 — 1834