Контракти.ua

734  —  28.01.22
Позиція Японії щодо України викликала «психічну реакцію» російської дипломатії – посол
Позиція Японії щодо України викликала «психічну реакцію» російської дипломатії – посол

Заява прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіда про готовність японського уряду разом з країнами «Групи семи» солідарно вжити відповідних кроків щодо Росії у разі її атаки на Україну викликала «психічну реакцію» російської дипломатії.

Про це заявив посол України в Японії Сергій Корсунський під час онлайн-включення в ході другого міжнародного форуму «Україна і Японія в регіональному і глобальному контексті», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат зазначив, що за напруженою ситуацією довкола України спостерігають у всьому світі, і в Японії також. За його словами, буквально у ці дні відбувається вироблення політики Японії по відношенню до напруги на українському кордоні та координація спільних дій «Групи семи» щодо Росії.

«У п’ятницю ввечері (21 січня – ред.) відбувся онлайн-саміт США-Японія, у ході якого обговорювалися, в тому числі, питання щодо України, після прем’єр-міністр Японії під час зустрічі з пресою зробив ремарку, що Японія дуже серйозно ставиться до ситуації, веде моніторинг і готується разом з країнами «Великої сімки» солідарно вжити відповідних кроків по відношенню до Росії. Це викликало шалену психічну реакцію посольства Росії в Токіо і МЗС РФ», - сказав Корсунський.

Посол додав, що російські дипломати час від часу друкують у своїх акаунтах у соцмережах хамські заяви щодо Японії, «вони зробили це й цього разу».

«Але в Японії чітко розуміють, що є прямий зв’язок між тим, що відбувається у нас, і тим, що буде відбуватися в Азії. І мені дуже приємно, що розмову з представниками японського уряду ми завжди починаємо і закінчуємо тим, що принцип неприпустимості зміни кордонів силою має дотримуватися у будь-якій точці земної кулі, і принцип свободи мореплавства також. І це стосується і Азії, і Європи, і Африки, і Америки», - підсумував посол України.

Як повідомлялося, 21 січня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент США Джозеф Байден провели відеосаміт, у ході якого, зокрема, виступили проти односторонніх спроб змінити статус-кво у Східному та Південно-Китайському морях і наголосили на важливості миру та стабільності в Тайванській протоці.

Стосовно ситуації навколо України лідери двох країн домовилися тісно співпрацювати для стримування російської агресії проти України. Прем'єр-міністр Кісіда пообіцяв продовжувати тісну координацію зі Сполученими Штатами, іншими союзниками та партнерами, а також міжнародною спільнотою щодо вжиття рішучих дій у відповідь на будь-який напад.

Статьи по теме
Украина не потеряла бы Авдеевку, если бы вовремя получила боеприпасы, - Кулеба
Украина не потеряла бы Авдеевку, если бы вовремя получила боеприпасы, - Кулеба

Дефицит вооружения у украинских военных привел к тому, что ВСУ пришлось отступить из города Авдеевка и оно было захвачено россиянами.
22.02 — 344

Котин о недопуске МАГАТЭ к реакторам ЗАЭС: россияне хотят скрыть настоящую ситуацию
Котин о недопуске МАГАТЭ к реакторам ЗАЭС: россияне хотят скрыть настоящую ситуацию

Недопуск экспертов МАГАТЭ в реакторные залы Запорожской атомной электростанции является попыткой российских захватчиков скрыть настоящую ситуацию на оккупированной станции.
05.01 — 553

Сьогодні - День захисників і захисниць України
Сьогодні - День захисників і захисниць України

У неділю, 1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.
01.10.23 — 502