Контракти.ua

567  —  24.01.22
Велика покупка без втрат: у «Ранку з Україною» експерти розповіли про правила вибору нерухомості
Велика покупка без втрат: у «Ранку з Україною» експерти розповіли про правила вибору нерухомості

Захмарні ціни та невтішна статистика шахрайства на ринку нерухомості України. Люди втратили будь-яку довіру до забудовників та бояться вкладати кошти у нове житло. У «Ранку з Україною» на каналі «Україна» ведучі Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, на що варто звернути увагу, купуючи квартиру, та які пункти слід обов’язково прописувати у договорі.

Експерти зазначають – перед покупкою житла слід ретельно вивчити всі оголошення забудовника, ознайомитись із відгуками та перевірити всі документи. Адже для того, щоб продати вам свою пропозицію, ріелтори підуть на все. Але і після цього не буде гарантії, що забудовник виконає свою обіцянку.

«Часто недобудувавши дім, власники віддають його на реалізацію довіреним особам. І паралельно відкривати нові об’єкти. В результаті гроші у компанії закінчуються, а будинки лишаються недобудованими», – розповів керівник проєкту девелопера Олексій Коваль у програмі «Ранок з Україною».

Також варто звернути увагу, за яким договором ви купуєте житло. Найнебезпечніший із них – переуступка. Наприклад, забудовник ще на етапі фундаменту продає всі однокімнатні квартири довіреним особам за 500 тис. грн. Ті, у свою чергу продають їх за 1 млн, коли будинок починає зростати. Далі будівництво з якоїсь причини припиняється – ви вимагаєте гроші у забудовника і він повертає, але лише 500 тис. грн, за які продавав житло від самого початку.

Тож, щоб не псувати собі нерви і не втратити останні заощадження, виконуйте прості правила під час вибору житла на первинному ринку:

«Перше – треба ознайомитись із дозволом на будівництво. Він завжди є у публічному доступі. Друге – переконатись, чи відповідають дані, зазначені у дозволі на будівництво, експертному звіту. Третє – переглянути, чи відповідає призначення земельної ділянки намірам забудовника», – коментує експерт.

Якщо дозволи і земельна ділянка в нормі, ви можете укласти договір. Експерти радять прописувати у ньому якомога більше деталей, наприклад, конкретний номер квартири, поверх, точний номер будинку і назву комплексу, також важливо прописати адресу земельної ділянки. Тоді ви точно отримаєте те, що хотіли.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

 

Статьи по теме
Житло подорожчає на 20%. Українців попередили про наслідки
Житло подорожчає на 20%. Українців попередили про наслідки "податкового" закону

Прийнятий Верховною Радою в першому читанні податковий законопроєкт № 5600 призведе до зростання цін на житло аж на 18-20%, попередили експерти. При цьому дорожче стануть не тільки квартири в новобудовах, а й в старому житловому фонді. Більш того, підвищиться навіть вартість житла, яке брали в розстрочку.
14.07.21 — 646

Снять жилье на Новый год и не попасть на деньги: как проверить арендодателя дистанционно
Снять жилье на Новый год и не попасть на деньги: как проверить арендодателя дистанционно

Новогодние мошенники уже взялись за дело. Охотятся на тех, кто хочет забронировать жилье на праздники.
16.11.20 — 695

В пригороде дешевле, чем в Киеве: как и сколько можно сэкономить на покупке квартиры
В пригороде дешевле, чем в Киеве: как и сколько можно сэкономить на покупке квартиры

Двухкомнатную квартиру со всеми удобствами можно купить по цене однушке в Киеве.
04.11.20 — 798