Контракти.ua

5175  —  24.01.22
Відрив Зеленського від Порошенка в скоротився до межі похибки
Відрив Зеленського від Порошенка в скоротився до межі похибки

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, то найбільшу підтримку мали би чинний глава держави Володимир Зеленський та народний депутат Петро Порошенко.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Відносно найвищу підтримку мають Володимир Зеленський (за нього проголосували б 23,5% серед тих, хто визначився з вибором) і Петро Порошенко (20,9%). Різниця у підтримці цих кандидатів у межах статистичної похибки, тобто формально вони "ділять" перше місце.

Далі йдуть лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко (11,8%), лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко (9,6%) та співголова фракції ОПЗЖ у парламенті Юрій Бойко (9,3%). Інші кандидати мають нижчу підтримку.

Соціологи відзначають, що, порівняно з груднем 2021 року, серед респондентів, які визначилися з вибором, зросла підтримка Порошенка (з 16,7% до 20,9%). Також простежується ріст підтримки Смешка (з 6,8% до 9,6%).

А от готових віддати голоси за ексспікера Верховної Ради Дмитра Разумкова стало менше (5% проти 8,1% у грудня). Так само знизився рівень підтримки свободівця Олега Тягнибока (з 3,1% до 1,1%).

Дослідження тривало 20-21 січня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1205 респондентів у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Статьи по теме
Масштабний блекаут в Україні та сусідніх країнах: Зеленський назвав причину
Масштабний блекаут в Україні та сусідніх країнах: Зеленський назвав причину

Через негоду сталось обмерзання ліній. З ладу вийшли дві магістралі між Україною, Румунією та Молдовою. Спрацювала автоматика.
вчера, 10:36 — 299

Зеленський пояснив, навіщо потрібна його особиста зустріч з Путіним
Зеленський пояснив, навіщо потрібна його особиста зустріч з Путіним

Територіальні питання, щодо яких Україна і Росія мають цілком різні погляди, не можуть бути вирішені лише технічними групами переговорників.
вчера, 08:37 — 326

Зеленський публічно запросив Путіна в Київ: нехай приїжджає, якщо наважиться
Зеленський публічно запросив Путіна в Київ: нехай приїжджає, якщо наважиться

Президент України Володимир Зеленський категорично відкинув можливість зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним у Москві. При цьому він публічно запросив главу Кремля до Києва.
30.01 — 326