Контракти.ua

663  —  12.01
У ВМС України шукають заміну радянським Бе-12 та Ка-27
У ВМС України шукають заміну радянським Бе-12 та Ка-27

Військово-Морські Сили України активно шукають заміну радянським морським патрульним літакам та гелікоптерам. В найближчі п’ять років флот планує отримати новий патрульний літак.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Окрім того, український флот особливо прискіпливо займається питанням заміни радянських вертольотів палубної авіації Ка-27 та Ка-29, запевнює Командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Як пояснив Неїжпапа, запасні частини до Ка-27 та Ка-29 зараз виготовляють тільки у РФ, тому ВМС України шукають альтернативу – або вітчизняні гвинтокрили, або ж машини іноземного виробництва.

При цьому триває робота по відновленню парку протичовнових вертольотів Мі-14 і вже цього року Морська авіація ВМСУ планує отримати додаткові літаки транспортної авіації.

За даними з відкритих джерел, Морська авіація ВМС України має два патрульні літаки Бе-12, два транспортні літаки Ан-26, чотири гвинтокрили Ка-27, чотири гвинтокрили Мі-14 та один Ка-226.

Хоча ці дані не можна вважати повними. Зокрема, у цих зведеннях відсутні Ка-29, про який говорив Неїжпапа. У розпорядженні українського флоту також перебувають чотири гелікоптери Мі-8МСБ та певна кількість Мі-2МСБ.

Окрім того, радянські Бе-12 в строю Морської авіації ВМСУ фактично не літають, один із цих літаків з 2019 року стоїть на перманентному ремонті на потужностях ДП “НАРП”.

Статьи по теме
Кім оцінив загрозу захоплення Миколаєва найближчим часом
Кім оцінив загрозу захоплення Миколаєва найближчим часом

Попри щоденні обстріли Миколаєва, російська армія не зможе наступати на Миколаїв найближчим часом.
07.08 — 782

Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів
Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо легілазації одностатевих шлюбів, зокрема, він звернувся до Прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути порушене в петиції питання.
03.08 — 1798