Контракты.ua

519  —  12.01
У ВМС України шукають заміну радянським Бе-12 та Ка-27
У ВМС України шукають заміну радянським Бе-12 та Ка-27

Військово-Морські Сили України активно шукають заміну радянським морським патрульним літакам та гелікоптерам. В найближчі п’ять років флот планує отримати новий патрульний літак.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Окрім того, український флот особливо прискіпливо займається питанням заміни радянських вертольотів палубної авіації Ка-27 та Ка-29, запевнює Командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Як пояснив Неїжпапа, запасні частини до Ка-27 та Ка-29 зараз виготовляють тільки у РФ, тому ВМС України шукають альтернативу – або вітчизняні гвинтокрили, або ж машини іноземного виробництва.

При цьому триває робота по відновленню парку протичовнових вертольотів Мі-14 і вже цього року Морська авіація ВМСУ планує отримати додаткові літаки транспортної авіації.

За даними з відкритих джерел, Морська авіація ВМС України має два патрульні літаки Бе-12, два транспортні літаки Ан-26, чотири гвинтокрили Ка-27, чотири гвинтокрили Мі-14 та один Ка-226.

Хоча ці дані не можна вважати повними. Зокрема, у цих зведеннях відсутні Ка-29, про який говорив Неїжпапа. У розпорядженні українського флоту також перебувають чотири гелікоптери Мі-8МСБ та певна кількість Мі-2МСБ.

Окрім того, радянські Бе-12 в строю Морської авіації ВМСУ фактично не літають, один із цих літаків з 2019 року стоїть на перманентному ремонті на потужностях ДП “НАРП”.

Статьи по теме
Британія готова передати Україні два протимінні кораблі, коли Рада ратифікує угоду — Пристайко
Британія готова передати Україні два протимінні кораблі, коли Рада ратифікує угоду — Пристайко

Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сподівається, що Верховна Рада "оперативно" ратифікує українсько-британську рамкову угоду про кредитування на розвиток ВМС.
23.01 — 1155

США розглядають військові заходи проти РФ у разі вторгнення до України
США розглядають військові заходи проти РФ у разі вторгнення до України

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати розглядають не лише економічні, а й військові заходи проти Росії у разі подальшого вторгнення її військ до України.
23.01 — 776

МЗС про можливе визнання Росією
МЗС про можливе визнання Росією "ЛДНР": це буде очевидним виходом із "Мінська"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що визнання Росією "ЛДНР" означатиме вихід Москви з мінських угод.
23.01 — 456