Контракти.ua

798  —  12.01
Президент Естонії підтвердив надання летальної зброї Україні
Президент Естонії підтвердив надання летальної зброї Україні

Президент Естонії Алар Каріс підтвердив наміри поставити в Україну протитанкові ракети Javelin, які Естонія отримала від США.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Президент Естонії заявив у інтерв’ю агентству BNS, що ультиматум Росії щодо гарантій безпеки не може бути основою для переговорів із колективним Заходом.

Естонський президент Алар Каріс також заявив, що підтримує надання військової допомоги Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin.

«Українці самі сказали, чого потребують для зміцнення своєї безпеки, – сказав Каріс. – Наша допомога заснована на цьому конкретно калькульованому рішенні та на проханні, яке нам надійшло. Американці також готуються передати українцям протитанкові ракети Javelin»,- сказав президент.

Каріс додав, що у разі загострення протистояння НАТО та Росії Естонія зможе розраховувати на додаткову військову підтримку альянсу. Остання включає “поглиблення постійної присутності, навчань та іншої діяльності НАТО”.

«НАТО також підвищив би готовність своїх сил щодо швидкого перекидання їх сюди. І якщо ситуація погіршиться, будуть застосовуватися плани оборони союзників. Звичайно, неможливо говорити про все публічно, але можу сказати, що враховуються різні ситуації, і для реагування на них план є завжди», – заявив глава держави.

Допомога від Естонії

Раніше Естонія повідомляла про готовність підтримати Україну озброєнням та майном для військових. Так, раніше ми писали, що балтійська країна передасть для потреб українського війська польовий шпиталь.

Крім того, державою заявлена підготовка партії зброї для України, яка мала складатися з протитанкових ракет до комплексу Javelin та 122-мм гаубиць Д-30. І якщо інформацію про американські протитанкові ракети президент Естонії підтвердив, то про передачу гармат Д-30 поки не згадано. Ймовірно це пов’язано з тим, що Естонія має підтвердити операцію з попередніми власниками гармат, якими виступають Фінляндія та Німеччина.

Статьи по теме
Німеччина від 1 вересня змінює правила перебування для українських біженців
Німеччина від 1 вересня змінює правила перебування для українських біженців

Федеральна рада Німеччини оприлюднила інформацію щодо нових правил перебування в країні громадян України. Зміни набувають чинності від 1 вересня 2022 року.
вчера, 09:09 — 1360

Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про надання полякам особливого статусу в Україні – Дуда
Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про надання полякам особливого статусу в Україні – Дуда

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроєкт щодо поляків.
12.07 — 1435

Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні
Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні

Французький президент Еммануель Макрон відреагував на ультиматуми Кремля, які він ставить Україні для завершення війни.
29.06 — 2882