Контракты.ua

509  —  06.01
Президентський рейтинг: як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році
Президентський рейтинг: як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

Дані провідних соціологічних служб України свідчать, що підтримка українських політиків змінювалася протягом усього 2021 року. Однак до грудня основні кандидати на вищий пост прийшли приблизно з тим же рейтингом, що і на початку року.

Про те, як змінювалися рейтинги українських політиків у 2021 році, в матеріалі РБК-Україна.

В даними КМІС, підтримка Зеленського в січні 2021 року впала до 22,2% (у порівнянні з 27,7% у грудні 2020 року). На друге місце впевнено вийшов Юрій Бойко - 16-17%. Рейтинг Петра Порошенка знаходився близько рівня 13%, Юлії Тимошенко - вище 10%.

До початку лютого підтримка Зеленського впала до 21,2% за даними соціологічної групи "Рейтинг". За даними Центру Разумкова, рейтинг Зеленського знизився до 23%.

Ситуація змінилася після засідання РНБО на початку лютого, на якому було прийнято рішення закриття телеканалів Віктора Медведчука і про санкції проти нього. Рейтинг Зеленського пішов вгору, а підтримка ОПЗЖ та Юрія Бойка і значно впала (до 13-14%).

При цьому рейтинги Порошенка і Тимошенко зросли незначно.

Потім у квітні був пік страху щодо війни, а українці боялися повномасштабного вторгнення Росії. За даними КМІС, у квітні рейтинг Зеленського піднявся вище 30%. На цьому ж рівні він тримався до середини літа, після чого знизився. Рейтинг Порошенка зріс до 17%.

У жовтні серед провідних кандидатів з'явився Дмитро Разумков. Після відставки з посади голови Верховної Ради і заяв про створення власної партії його підтримка значно зросла. Рейтинг Зеленського в жовтні впав до 25%. Підтримка Порошенка була на рівні 14-15%, Тимошенко - 10-12%, Бойка - 10-12%.

У грудні 2021 року президентський рейтинг Зеленського зафіксувався близько рівня 25%. За даними Соціологічної групи "Рейтинг", за нього проголосували б 24,2% виборців, за даними КМІС - 27,6%. Порошенко підтримували 14-16% виборців, Тимошенко і Бойко - менше 10%, Разумкова - 6-7%.

Однак дані останнього грудневого опитування Фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова показали, що колишній спікер парламенту може перемогти Зеленського у другому турі виборів. Крім того, зрівнялися шанси Порошенка і Зеленського в другому турі.

Таким чином, незважаючи на значні зміни протягом року, рейтинги основних кандидатів майже не змінилися. Підтримка Зеленського становить близько 25%, Порошенка - близько 15% (невелике зростання), Тимошенко - близько 10%. Істотно впав тільки рейтинг Бойка - з 16-17% нижче 10%. Крім того, в списку кандидатів з'явився Разумков, який, за даними опитувань, може скласти конкуренцію Зеленському на виборах.

Дані скрізь наведені серед тих, хто визначився з вибором і планує голосувати на президентських виборах.

Статьи по теме
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників

Повітряні Сили та Сухопутні війська 14 травня знищили вісім повітряних цілей російських окупантів, серед яких один ворожий винищувач. Відтак кількість збитих літаків агресора в Україні складає вже 201 одиницю.
вчера, 11:29 — 763

Путін пропонує Заходу зупинитися і домовитися щодо України – Арестович
Путін пропонує Заходу зупинитися і домовитися щодо України – Арестович

Радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що російський диктатор Володимир Путін відправив своїх представників до низки західних країн, щоби обговорити припинення війни проти України та можливість домовитися стосовно вже захоплених територій.
14.05 — 817

Арестович - про те, скільки ще триватиме війна і які сценарії завершення
Арестович - про те, скільки ще триватиме війна і які сценарії завершення

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович не береться прогнозувати, скільки ще триватиме війна.
14.05 — 1795