Контракты.ua

1194  —  29.12.21
Росія заявила про готовність застосувати армію за кордоном для "захисту своїх громадян"
Росія заявила про готовність застосувати армію за кордоном для

У Росії заявили про готовність застосувати збройні сили за кордоном для "захисту своїх громадян" у разі нападу на них. Однак, кажуть, що Росія нібито не має наміру ініціювати військову операцію проти України.

Про це заявив віце-спікер Ради Федерації РФ Костянтин Косачов, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на його інтерв'ю "Інтерфакс".

За його словами, Росія нібито не виношує планів "з власної волі" здійснювати військову операцію щодо України. Разом з тим, зазначив, як нагнітається ситуація навколо Донбасу, "як Україну підштовхують до того, щоб спробувати вирішити проблеми Південного-Сходу військовим шляхом".

"Після того як сталася трагедія Цхінвала, в листопаді 2009 року в Росії були внесені серйозні поправки в діючий aедеральний закон "Про оборону". Десята стаття цього закону дає можливість оперативно використовувати Збройні cили РФ за кордоном", - зауважив Косачов.

За його словами, однією з підстав, за якими ЗС РФ можуть оперативно використовуватися за кордоном, є "захист громадян Росії за межами її території у разі збройного нападу на них".

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, чому президент РФ Володимир Путін стягує війська до українських кордонів.

Статьи по теме
Розвал країни, кінець РПЦ, війна: що чекає Росію після смерті Путіна
Розвал країни, кінець РПЦ, війна: що чекає Росію після смерті Путіна

Після кривавого вторгнення Росії в Україну 24 лютого багато хто почав бажати смерті президенту РФ Володимиру Путіну. Деякі люди вважають, що зі смертю диктатора жорстока війна проти нашої держави може припинитися. Але чи так це насправді? Чи достатньо смерті президента РФ, щоб імперські амбіції сусідської країни поменшали?
20.05 — 1182

"Батьківщина – не дупа президента": лідер ДДТ отримав протокол за слова проти війни

На лідера гурту ДДТ Юрія Шевчука склали протокол після концерту в Уфі 18 травня, де він розповів шанувальникам, "що таке Батьківщина", а також розмірковував про безглуздість війни в Україні.
20.05 — 484

Путін відправив до України 5 тисяч бурятів: журналістка розповіла про антивоєнний рух у республіці
Путін відправив до України 5 тисяч бурятів: журналістка розповіла про антивоєнний рух у республіці

В Україні воює 5 000 бурятів, яких Путін відправив вбивати людей і нищити інфраструктуру.
19.05 — 577