Контракти.ua

556  —  24.12.21
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна при нежитю капати антибіотики в ніс
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна при нежитю капати антибіотики в ніс

Якщо антибіотик продається в крапельках, то його можна закапати в ніс, чи не так? Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповів, у яких випадках цей препарат потрібно саме так використовувати і коли це не дасть жодного ефекту.

Якщо в дитини нежить і тому лікар запропонував капати антибіотик у ніс – міняйте лікаря, попередив Євген Комаровський. Кандидат медичних наук пояснив, що так використовувати подібні препарати можна лише в двох випадках. А саме – коли антибіотик капають при гнійному кон'юнктивіті в очі та коли його капають при гнійному отиті у вухо.

Тобто, коли є замкнута порожнина, звідки антибіотик не всмоктується в кров і коли в цій порожнині можна забезпечити високу концентрацію препарату, тоді його можна туди вводити.

«Місцеве введення антибіотиків на шкіру чи слизові оболонки – один із найбільших злочинів, особливо коли це робиться не з ініціативи медпрацівника», – сказав Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною».

Тому що місцеве застосування антибіотиків в більшості випадків не дозволяє забезпечити його високу концентрацію в тканинах. А низька концентрація препарату призводить до того, що бактерії виробляють стійкість до антибіотиків. І це – чи не найгостріша проблема медицини 21 століття.

«Коли антибіотик у будь-якій концентрації капають в ніс – це неефективна дія, – сказав лікар-педіатр вищої категорії в інтерв'ю для каналу «Україна». – Антибіотик стікає по задній стінці глотки та потрапляє в шлунок. Це ідеальна модель формування стійкості до антибіотиків. Лікар, який порадив крапельки антибіотиків у ніс – це не лікар».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

 

Статьи по теме
В Україні почався епідсезон 2024-2025
В Україні почався епідсезон 2024-2025

У жовтні в Україні починається епідемічний сезон: що росте кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ).
08.10 — 326

Як оформити лікарняний, не ходячи до лікаря
Як оформити лікарняний, не ходячи до лікаря

Українці можуть оформити лікарняний, не відвідуючи лікаря. Правда, це можливо, якщо захворіли на COVID-19, грип або ГРВІ.
14.01 — 533

Чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими
Чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими

На початку жовтня в Україні зросла кількість захворювань на COVID-19.
14.11.23 — 470