Контракты.ua

385  —  21.12.21
Рейтинг партій: до Ради можуть пройти сім політсил
Рейтинг партій: до Ради можуть пройти сім політсил

Якби вибори відбувалися в середині грудня 2021 року, до Верховної ради пройшли б сім політичних сил. Подолали б 5%-ний прохідний бар’єр "Слуга народу", "ЄС", "Батьківщина", "ОПЗЖ", "Розумна політика" та "Сила і честь".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування КМІС.

Найбільшу підтримку отримали дві партії, чий рейтинг відрізняється в межах похибки: "Слуга народу" (17,6% серед тих, хто визначився з вибором) та "Європейська солідарність" (16,5%).

Також проходять до парламенту "Батьківщина" (13,7%), "Опозиційна платформа - За життя" (13,6%), "Розумна політика" (6,5%) та "Сила і честь" (5,5%).

Близькі до проходження партія "Українська стратегія Гройсмана" (4,6%) та "Наші" (4,4%).

Як зазначають соціологи, порівняно з жовтнем рейтинг топ-партій істотно не змінився, тобто всі зафіксовані коливання - у межах статистичної похибки, хоча є тенденція до зниження підтримки "ОПЗЖ". Водночас статистично значущо зросла підтримка партій "Розумна політика" і "Наші".

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування 9-17 грудня 2021 року серед 2025 респондентів по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Метод - телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% - для показників близьких до 25%, 2,2% - для показників близьких до 12%, 1,5% - для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, за даними опитування КМІС, якби президентські вибори відбулися в середині грудня 2021 року, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський - 27,6% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці - Петро Порошенко - 16,0%.

Статьи по теме
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників

Повітряні Сили та Сухопутні війська 14 травня знищили вісім повітряних цілей російських окупантів, серед яких один ворожий винищувач. Відтак кількість збитих літаків агресора в Україні складає вже 201 одиницю.
15.05 — 798

Путін пропонує Заходу зупинитися і домовитися щодо України – Арестович
Путін пропонує Заходу зупинитися і домовитися щодо України – Арестович

Радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що російський диктатор Володимир Путін відправив своїх представників до низки західних країн, щоби обговорити припинення війни проти України та можливість домовитися стосовно вже захоплених територій.
14.05 — 829

Арестович - про те, скільки ще триватиме війна і які сценарії завершення
Арестович - про те, скільки ще триватиме війна і які сценарії завершення

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович не береться прогнозувати, скільки ще триватиме війна.
14.05 — 1842