Контракти.ua

2252  —  15.12.21
Археологи знайшли в Норвегії унікальну фігурку людини з короною та соколом
Археологи знайшли в Норвегії унікальну фігурку людини з короною та соколом

У Норвегії археологи знайшли унікальну середньовічну фігурку коронованої людини із соколом. Очевидно, це рукоятка ножа. На неї нанесено одне з найбільш ранніх зображень соколиного полювання з усіх, які будь-коли виявляли в Скандинавії.

Про це повідомив портал Niku.

Знахідка була виявлена в Осло в парку Middelalderparken, який присвячений середньовічній епосі. Цей парк було відкрито у 2000-му році. На його території збереглися руїни королівського маєтку та двох церков. Також там було відновлено старовинний ставок та відтворено берегову лінію Осло зразка 1300 року.

Раніше археологи вже неодноразово ретельно вивчали цю місцевість. Проте артефакти середньовічної епохи тут продовжують періодично знаходити й досі.

Якийсь час тому команда з Норвезького інституту дослідження культурної спадщини (NIKU) знайшла у парку залишки середньовічних будівель, вулиць, водопровідних труб та колодязів, а також глиняні черепки та деякі предмети побуту.

Серед артефактів була і згадана рукоятка ножа завдовжки 7,5 см. На раритет натрапила Археолог Анн-Інгеборг Флоа Гріндхауг. Спочатку вона припустила, що це велика риб'яча кістка. Але потім вона її акуратно очистила і побачила усміхнене обличчя, корону та сокола.

Експерти стверджують, що це найбільш ранішнє зображення соколиного полювання з усіх, які коли-небудь виявляли в Скандинавії.

Фігурка складається із органічного матеріалу. Очевидно, це ріг чи кістка тварини. Вчені вважають, що її зробили у майстерні Осло у середині XIII століття.

Археологи поки що сперечаються з приводу того, хто зображений із соколом у руці – король, королева чи хтось із їхнього оточення.

Частина дослідників схиляється до версії, за якою фігурка зобразила образ короля Хокона Хоконссона. Він керував Норвегією в 1217-1263 роках і увійшов в історію як великий аматор соколиного полювання.

Статьи по теме
Найбільша
Найбільша "чумна могила" в Європі: археологи знайшли масове поховання 17-го століття

Такі знахідки є величезним полем для досліджень і можу розповісти, як жили люди в той час.
14.03 — 370

Археологи в США виявили величезні спіралі, вирізані на скелях
Археологи в США виявили величезні спіралі, вирізані на скелях

Ймовірно, зображення використовували індіанці для астрономічних спостережень і для позначення певних характерних днів року.
20.12.23 — 916

В Італії археологи розкопали залишки римського міста: що у нього було
В Італії археологи розкопали залишки римського міста: що у нього було

Роботи в місті археологи розпочали ще 2010 року.
13.12.23 — 1395