Контракты.ua

498  —  05.12.21
На сайті Ради з'явився текст законопроєкту Зеленського про громадянство
На сайті Ради з'явився текст законопроєкту Зеленського про громадянство

Президент Володимир Зеленський пропонує дозволити надання громадянства України громадянам держави-окупанта чи держави-агресора через політичні мотиви.

Про це йдеться у президентському законопроєкті №6368 "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України", зареєстрованому на сайті Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, глава Української держави пропонує запровадження декларації про відмову від іноземного громадянства та визнання себе лише громадянином України іноземцем у низці випадків, серед яких іноземець, зокрема, «є громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, та зазнав у країні своєї громадянської належності переслідувань через політичні мотиви, що підтверджується документом, передбаченим цим Законом, або є одним із подружжя такої особи, або є дитиною такої особи».

Окрім того, законопроєкт передбачає можливість надання українського громадянства іноземцям, які в установленому законодавством України порядку проходять або проходили військову службу за контрактом у Збройних силах України, Національній гвардії України, або є одним із подружжя такої особи, або є дитиною такої особи.

Також передбачено надання громадянства України іноземцю, «який має визначні заслуги перед Україною або прийняття якого до громадянства України становить державний інтерес для України, або є одним із подружжя такої особи, або дитиною такої особи».

Законопроєктом переглядаються підстави для втрати громадянства України. Зокрема передбачається, що такими підставами є: використання повнолітнім громадянином України, який має громадянство (підданство) іноземної держави, на території України паспортного документа іноземця, наслідком якого є створення загроз національній безпеці, національним інтересам України; встановлення факту проходження військової служби за контрактом (у добровільному порядку) у державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, особами, які на момент проходження військової служби мали (мають) громадянство України.

Загалом документ актуалізує положення законодавства у сфері громадянства, зокрема підстав і порядку набуття та припинення громадянства України.

Проєкт закону розроблено у зв’язку з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 26 лютого 2021 року «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства», введеного в дію Указом Президента України від 4 березня 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський напередодні вніс до Верховної Ради п’ять законопроєктів у сфері громадянства.

Статьи по теме
«Санкции СНБО не повлияли на доходы контрабандистов, которых  контролирует Ермак», - статья в СМИ
«Санкции СНБО не повлияли на доходы контрабандистов, которых контролирует Ермак», - статья в СМИ

При поддержке лиц из Офиса Президента был создан «бэк-офис» таможни, куда поступает «черный кэш» от нелегального импорта. Куратором офиса стал глава ОПУ Андрей Ермак, которому помогает его зам Андрей Смирнов и бизнесмен Сеяр Куршутов.
вчера, 13:53 — 224

Британія готова передати Україні два протимінні кораблі, коли Рада ратифікує угоду — Пристайко
Британія готова передати Україні два протимінні кораблі, коли Рада ратифікує угоду — Пристайко

Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сподівається, що Верховна Рада "оперативно" ратифікує українсько-британську рамкову угоду про кредитування на розвиток ВМС.
23.01 — 1158

США розглядають військові заходи проти РФ у разі вторгнення до України
США розглядають військові заходи проти РФ у разі вторгнення до України

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати розглядають не лише економічні, а й військові заходи проти Росії у разі подальшого вторгнення її військ до України.
23.01 — 776