Контракти.ua

901  —  03.12.21
Проти подвійного громадянства - 48% українців, 24% підтримують
Проти подвійного громадянства - 48% українців, 24% підтримують

48% опитаних українців не підтримують ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні, водночас 24% підтримують таку можливість.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада.

За даними опитування, 24% респондентів висловлюються за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків.

11% опитаних підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами Євросоюзу і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії.

При цьому майже 5% респондентів виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.

Не змогли визначитися з відповіддю всього 5% опитаних.

Найбільшу підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства висловили 33% респондентів зі східного макрорегіону; 42% респондентів віком 18-29 років; по 29% респондентів, які можуть дозволити собі купити коштовні речі та серед тих, хто може дозволити купити собі майже все, що хоче; 29% серед тих, хто виїздив за кордон протягом 2017-2021 років.

Найбільш категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства виступили 55% респондентів із західного макрорегіону; більшість респондентів віком старше 30 років та молодше 70 років: 51% серед опитаних віком 30-39 років, 53% серед опитаних віком 40­-49 років, 55% серед опитаних віком 50–59 років, 52% серед опитаних віком 60-69 років.

Також категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства висловились 53% опитаних, яким грошей вистачає на їжу, але купувати одяг вже важко; 51% серед тих, хто не виїжджав за кордон протягом останніх чотирьох років.

Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроєкту Re:Open Zakarpattia.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. В результаті польового етапу було зібрано 2003 анкети.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня у Верховній Раді були зареєстровані президентські проєкти законів:

«Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України», що покликаний забезпечити правову визначеність ставлення держави до українських громадян, які мають громадянство (підданство) інших держав;

«Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства», що визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави;

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)»;

«Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства»;

проєкт Закону «Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства».

Статьи по теме
Можливо до +38-40°: синоптикиня назвала регіони України, де домінуватиме нестерпна спека
Можливо до +38-40°: синоптикиня назвала регіони України, де домінуватиме нестерпна спека

На Маковія, 14 серпня, спека дістанеться і до решти регіонів.
вчера, 14:18 — 4642

Шарлотка з білим наливом: смачний і простий рецепт від шефкухаря Євгена Клопотенка
Шарлотка з білим наливом: смачний і простий рецепт від шефкухаря Євгена Клопотенка

Шефкухар Євген Клопотенко у своєму блогу в Instagram поділився новим рецептом смачної шарлотки з білим наливом, яку дуже просто приготувати і яка має неймовірний смак.
вчера, 13:36 — 5420

На заході похолодає, а на сході вдарить спека до +34: прогноз погоди на 10 серпня
На заході похолодає, а на сході вдарить спека до +34: прогноз погоди на 10 серпня

У деяких регіонах України в середу, 10 серпня, очікуються дощі з грозами. На сході та в центрі країни температура підвищиться до +34.
вчера, 12:36 — 756