Контракты.ua

633  —  01.12.21
НАТО не сприймає можливість "сфер впливу" Росії
НАТО не сприймає можливість

У НАТО вважають неприйнятною можливість наявності у Росії сфер впливу на сусідні держави.

Про це заявив у середу, 1 грудня, генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками зустрічі глав МЗС країн альянсу в Ризі.

"Сама постановка питання відображає тезу, яка має викликати нашу настороженість і яка неприйнятна. Це теза, що Росія має сферу інтересів. Це означає фактичне визнання, що Росія може контролювати, що роблять її сусіди, які є суверенними державами", - сказав Столтенберг. у відповідь на питання геополітичного вторгнення НАТО в історичну сферу впливу РФ.

Він нагадав, що в разі ескалації з боку РФ в Україні країни НАТО можуть використати "фінансові та економічні санкції та політичні заборони".

Також Столтенберг нагадав, що "принцип колективної безпеки поширюється лише на країни-члени НАТО", а партнери Альянсу, наприклад Україна, можуть розраховувати лише на підтримку.

"НАТО активно сприятиме створенню військових можливостей України та Грузії, які забезпечать їм можливість захищати себе. Ми проводимо навчання, забезпечуємо обмін інформацією, постачаємо техніку, також підтримуємо процес реформ", - заявив генсек.

Своєю чергою, глава Держдепу Ентоні Блінкен заявив, що країни НАТО готові вживати заходів проти Росії, у разі агресії проти України.

"Ми готові вживати серйозних заходів. А НАТО готова посилювати свій східний фланг", - заявив він.

Блінкен зазначив, що Вашингтон попереджав російську сторону про готовність вживати заходів у разі загострення кризи з Україною, зокрема таких економічних заходів, які раніше воліли не вводити.

Статьи по теме
Нуланд заявила про 18 сценаріїв санкцій проти Росії у разі подальшої агресії
Нуланд заявила про 18 сценаріїв санкцій проти Росії у разі подальшої агресії

Сполучені Штати підготували 18 різних сценаріїв санкцій на випадок російського вторгнення на територію України. Яких саме заходів буде вжито, залежатиме від характеру російської агресії.
вчера, 12:04 — 256

Росія звинуватила НАТО в
Росія звинуватила НАТО в "заманюванні в свої ряди" України і скандинавських країн

У Росії вважають, що НАТО "затягує" до своїх лав Україну і скандинавські країни. Таку заяву зробив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров.
15.01 — 341

Україна та Грузія стануть членами НАТО, - Столтенберг
Україна та Грузія стануть членами НАТО, - Столтенберг

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) ухвалила рішення про включення України та Грузії до Альянсу. Однак терміну їх входження поки не встановлено.
15.01 — 219