Контракты.ua

801  —  29.11.21
ДБР вивчить відео Бутусова, де він стріляє з гаубиці «по окупантах»
ДБР вивчить відео Бутусова, де він стріляє з гаубиці «по окупантах»

Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у Фейсбук, у межах розпочатого кримінального провадження.

Про це повідомляє пресслужба ДБР, передає Укрінформ.

«28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з «Гаубиці Д-20» калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «по окупантах вогонь». Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоди інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну», - йдеться в повідомленні.

Усі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Бутусов, будуть перевірені. В тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Будуть перевірені також і можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

Бутусов відреагував на повідомлення ДБР постом у Фейсбуці. "Державне бюро розслідувань тільки що порушило проти мене справу за статтею 437 - планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Майдан, захоплення Криму, вторгнення на Донбас та вісім років війни. Тобто це я все почав. На думку президента, саме я оприлюднив відео з Байрактару і тим самим спричинив смерті наших воїнів (кого саме, звичайно, не сказав). Постріл з гармати, який був колись зроблений, це тепер привід для ескалації, хоч я і написав, що це було давно", - зазначив він.

Під час пресмарафону "30 запитань Президенту України", Президент Володимир Зеленський заявив, що журналіст Юрій Бутусов розповсюджував закриту інформацію, яка поставила під загрозу життя людей.