Контракты.ua

573  —  23.11
Українські “Руслани” літатимуть до 2040 року
Українські “Руслани” літатимуть до 2040 року

Авіакомпанія державного підприємства “Антонов” планує експлуатувати власні важкі транспортні літаки Ан-124 ще впродовж 17-19 років.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Ми їм (літакам Ан-124 “Авіаліній Антонова”) нещодавно продовжували ресурс. Впевнений, що вони літатимуть до 2038-2040 років”, – розповів генеральний директор ДП “Антонов” Сергій Бичков.

А ось будівництво нових “Русланів”, про яке регулярно згадувалось в минулі роки, наразі вкрай малоймовірне.

“Це (відновлення будівництва Ан-124) моя “блакитна мрія”, але розумієте, що коли на київському авіаційному заводі (колись “АВІАНТ”) серійно виготовляли “Руслани”, там була дуже сильна підготовка виробництва. І коли ми прийшли, почали розбиратися – вся підготовка виробництва зруйнована, знищена та здана на металобрухт”, – зазначив Сергій Бичков.

Таким чином, для відновлення процесу збирання нових Ан-124, всю лінію виробництва знадобиться будувати “з нуля”, що разом з дуже великою вартістю будівництва самих літаків для ДП “Антонов” фінансово непід’ємний тягар.

До того ж нові “Руслани” буде потрібно імпортозамістити та значно осучаснити, а на перепроєктування значної частини літака та його випробування теж потрібно багато коштів та часу.

Як зазначив гендиректор ДП “Антонов”, таке виробництво може стати реальністю лише при появі дуже потужного інвестора та одночасній підтримці з боку Держави.

Статьи по теме
У США продовжуються випробування українських танків Т-84У
У США продовжуються випробування українських танків Т-84У

Американські військові продовжують вивчати українську бойову техніку, зокрема, закуплені майже 20 років тому зразки танків.
06.12 — 516

ЗСУ отримають сотню нових БТРів, «Козаків» та «Хамві»
ЗСУ отримають сотню нових БТРів, «Козаків» та «Хамві»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, літаки, танки, бронетранспортери, броньовані та спеціальні автомобілі — 6 грудня, одночасно у шести містах, українські військові отримають нову військову техніку.
06.12 — 593

В Одесі 6 грудня пройде церемонія включення до складу ВМС України двох нових катерів
В Одесі 6 грудня пройде церемонія включення до складу ВМС України двох нових катерів "Айленд"

Два нових патрульних катери типу "Айленд" - "Суми" і "Фастів" - включать до складу Військово-Морських сил України. Церемонія пройде 6 грудня в Одесі.
05.12 — 3465