Контракты.ua

303  —  22.11.21
На п’ятдесятий день голодування Саакашвілі звернувся до Байдена
На п’ятдесятий день голодування Саакашвілі звернувся до Байдена

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі через своїх адвокатів надіслав лист виданню Politico, в якому звинуватив чинну владу у Грузії в маніпуляціях на виборах, репресіях проти опозиції, а також закликав президента США Джо Байдена запровадити санкції проти уряду Грузії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє IPN.

Як стверджує Саакашвілі у своєму листі, президент США має розглянути питання про запровадження санкцій щодо "порушників прав людини" у Грузії.

"Я пишу з виправної установи №18 Тбілісі, Грузія — країни, де я колись був президентом. Я повернувся до Грузії у жовтні після кількох років вигнання та був заарештований за звинуваченнями, які я вважаю політичними. Майже рівно 50 днів я тримав голодування, протестуючи проти свого арешту, а також проти ширших зусиль грузинського уряду, з метою підірвати демократію.

Протягом останніх кількох років правляча партія «Грузинська мрія» консолідувала контроль над судовою владою та багатьма державними та недержавними ЗМІ, дозволила корупції зрости, маніпулювала виборами та підштовхнула країну до більш тісного зближення з путінською Росією.

Під час мого президентства тодішній віцепрезидент Джо Байден відвідав Грузію, щоб пообіцяти про підтримку США після того, як РФ вторглася та частково окупувала країну...

Сьогодні я закликаю його (Байдена - ред.) адміністрацію зробити свій внесок у підтримку нашої молодої демократії, яка знаходиться у серйозній небезпеці. Враховуючи мету Байдена – просувати справу демократії над автократією, я сподіваюся, що він притягне уряд Грузії до відповідальності за підрив свобод, над досягненням яких ми так наполегливо працювали", - йдеться у листі.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня Саакашвілі затримали у Грузії, де проти нього було порушено декілька кримінальних справ. Наступної доби стало відомо, що Саакашвілі оголосив голодування. 8 листопада Саакашвілі перевели до лікарні в'язниці №18 у Глданському районі Тбілісі з в'язниці у Руставі. У переданому адвокатам листі політик повідомив, що під час переведення його «тягнули по землі, смикали за волосся та кілька разів вдарили по шиї».

18 листопада, у 49-й день голодування, Саакашвілі знепритомнів, після чого його перевели до реанімації. Пізніше йому запропонували продовжити лікування у Горинському військовому шпиталі.

Статьи по теме
Україна та Грузія стануть членами НАТО, - Столтенберг
Україна та Грузія стануть членами НАТО, - Столтенберг

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) ухвалила рішення про включення України та Грузії до Альянсу. Однак терміну їх входження поки не встановлено.
15.01 — 232

Два кораблі американських ВМС увійшли в порт Батумі
Два кораблі американських ВМС увійшли в порт Батумі

Кораблі Військово-морських сил США Mount Whitney і Porter увійшли в порт Батумі в Грузії.
08.11.21 — 539

Грузинські тюремники заявляють, що Саакашвілі вживає їжу
Грузинські тюремники заявляють, що Саакашвілі вживає їжу

У суботу, 6 листопада, служба виконання покарань Грузії продемонструвала відео з кабінету лікаря у в’язниці міста Руставі, на якому зафіксовано ув’язненого експрезидента країни Міхеіла Саакашвілі, який начебто “вживає їжу”.
07.11.21 — 446