Контракты.ua

2672  —  21.11.21
Тисячу гривень за вакцинацію не можна обміняти на не передбачені програмою послуги - Шмигаль
Тисячу гривень за вакцинацію не можна обміняти на не передбачені програмою послуги - Шмигаль

Тисячу гривень за вакцинацію двома дозами ковід-вакцини не можна буде обміняти на непередбачені програмою послуги.

Як передає Укрінформ, про це в суботньому інтерв'ю Радіо Свобода заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Ні, таке програмою не передбачається", - сказав Прем'єр.

Він нагадав, що програма, за якою українці, щеплені двома дозами ковід-вакцини, зможуть отримати 1000 гривень, запроваджена в першу чергу для підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема п'ять напрямків, які найбільше постраждали під час введення карантинних обмежень: креативні індустрії, кіно, театри, музеї, спорт та спортивні центри, авіа та залізничні перевезення.

Програмою можна буде скористатися через додаток або портал "Дія" за наявності відповідних цифрових сертифікатів про щеплення. "Дія" сформує віртуальну картку, якою можна буде оплачувати послуги лише з цих п'яти напрямків.

Прем'єр-міністр додав, що програма діятиме з 19 грудня 2021 року по 18 грудня 2022 року.

За його словами, іноземні партнери оцінили цю програму як одну з найкращих практик.

Водночас, відповідаючи на питання стосовно того, як зможуть використати 1000 грн за вакцинацію, наприклад, пенсіонери в маленьких населених пунктах, де немає розвинутої культурної інфраструктури, Прем'єр-міністр зазначив, що в державі існують інші програми підтримки пенсіонерів.

"Ми виплачуємо 500 грн категорії 80+, 400 грн - 75+. Відповідно, буде цього року (для вікової категорії - ред.) 70+, це 300 грн і далі наступні роки відповідно для 65 та 60 років. Плюс є індексація пенсій. А ця програма (1000 грн після повного курсу вакцинації - ред.), спрямована на підтримку тих індустрій, які постраждали. Але водночас вона мотивує людей вакцинуватися, і користуватися "Дією", як тим ресурсом, який допомагає державі впорядковувати відносини громадян і держави та спрощувати їх", - сказав Прем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський раніше анонсував, що з 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тис. гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Виплата тисячі гривень здійснюватиметься у вигляді ваучерів, сертифікатів або депозитів усім громадянам, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції як до 19 грудня, так і після. Кошти, які влада планує виплачувати українцям, котрі пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції, братимуть із державного бюджету.

Статьи по теме
Українців попереджають про сильний вітер - пориви до 20 м/с
Українців попереджають про сильний вітер - пориви до 20 м/с

Рятувальники попереджають про сильний вітер у вівторок, 18 січня, в Україні.
вчера, 10:45 — 1117

Військовий облік жінок: у 2022 році штрафів за невчасне оформлення не буде
Військовий облік жінок: у 2022 році штрафів за невчасне оформлення не буде

Жінкам не треба терміново звертатись до територіальних центрів комплектування для постановки на військовий облік. Наразі триває робота над удосконаленням цієї процедури.
вчера, 09:45 — 3394

Менше обмежень та регулярна вакцинація. Глава Pfizer розповів про майбутні хвилі COVID
Менше обмежень та регулярна вакцинація. Глава Pfizer розповів про майбутні хвилі COVID

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що коронавірус і надалі циркулюватиме по планеті. Однак у майбутньому буде менше обмежень, а вакцинація стане регулярною.
вчера, 08:55 — 1492