Контракты.ua

2630  —  15.11.21
Що буде, якщо мігранти з Білорусі прорвуться в Україну: відповідь МВС
Що буде, якщо мігранти з Білорусі прорвуться в Україну: відповідь МВС

Між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію. Нелегальні мігранти, які потраплять на територію однієї країни з території іншої, будуть видворені назад, і друга країна буде зобов'язана їх прийняти.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook-сторінку директора Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артема Шевченка.

Раніше перед запланованим у Мінську і Москві початком нинішньої міграційної кризи з Польщею і Литвою Білорусь вийшла з такої ж угоди з ЄС шляхом голосування окремого закону у своєму парламенті.

"Це значить, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої ж ситуації як у Польщі. Але готуватися треба все одно", - написав Шевченко.

Держприкордонслужба і МВС України вже мають успішний досвід подібного стримування на кордоні з Білоруссю, хоча і значно меншоі групи людей, зазначив він.

Зокрема, у вересні минулого 2020 року до тисячі прочан-хасидів хотіли потрапити в Україну з Білорусі в Чернігівській області через напрямок на пунктах пропуску Нова Гута - Нові Яриловичі.

"Але вони тоді не намагалися прориватися лісами, їх не підганяли вперед білоруські прикордонники, які є неодмінною складовою КДБ РБ, і після кількох днів безуспішного таборування на трасі, вони повернулися геть", - відмітив речник МВС.

Статьи по теме
«Санкции СНБО не повлияли на доходы контрабандистов, которых  контролирует Ермак», - статья в СМИ
«Санкции СНБО не повлияли на доходы контрабандистов, которых контролирует Ермак», - статья в СМИ

При поддержке лиц из Офиса Президента был создан «бэк-офис» таможни, куда поступает «черный кэш» от нелегального импорта. Куратором офиса стал глава ОПУ Андрей Ермак, которому помогает его зам Андрей Смирнов и бизнесмен Сеяр Куршутов.
вчера, 13:53 — 228

«Ми готові до бою»: Пристайко нагадує, що війська РФ знаходяться в Україні вже майже 8 років
«Ми готові до бою»: Пристайко нагадує, що війська РФ знаходяться в Україні вже майже 8 років

Російські війська знаходяться на території України вже майже вісім років, тому питання можливого вторгнення не є великою новиною для Києва.
вчера, 13:17 — 666

До України направляється друга партія летального озброєння від США
До України направляється друга партія летального озброєння від США

Нещодавно до України прибула перша поставка летального озброєння від США. Сьогодні, 23 січня, до Києва знову вирушив літак з другою партією допомоги від Штатів.
вчера, 11:45 — 577