Контракты.ua

2925  —  10.11.21
"Коли ще звірі говорили": в Софії Київській знайшли артефакти язичницького періоду

На території Національного заповідника "Софія Київська" археологи виявили стародавні артефакти, які датуються X століттям, і відносяться до дохристиянського або ранньохристиянського періоду.

Про це розповів завідувач сектору археологічних досліджень заповідника "Софія Київська" Тимур Бобровський у своєму Facebook.

Таким чином, дані знахідки старші за сам Софійський собор, який почали зводити в першій половині XI століття.

Вчений зазначив, що такий виявлений цікавий комплекс з "дософійського" поховання - "з тих часів, "коли ще звірі говорили"".

Він також опублікував фото артефактів, серед яких і прикраси, і гудзики, і ніж з дерев'яною ручкою.

У коментарях до публікації археолог уточнив, вони, ймовірно, відносяться до кінця Х століття, і можуть бути трохи старше масового хрещення великим князем Володимиром в 988 році жителів Києва.

Точніше визначити вік артефактів допоможуть подальші вивчення та аналізи.

Крім того, науковці в процесі розкопок знайшли також бронзовий енколпіон (хрест-релікварій), який є "ледь не першим цілим з території Софії Київської за усі десятиліття її досліджень".

Було визначено, що ця чудова знахідка може бути датована в межах першої половини XIII століття.

Відповідаючи на коментарі користувачів мережі з привітаннями та реагуючи на фразу, що археологам зараз вдалося натрапити "на золоту жилу", Бобровський зазначив: "Це все ж головний храм Русі та України".

"Ми кілька років кружляли довкола, у цьому - підібралися під самі стіни. Майбутні покоління археологів матимуть набагато більше, оскільки найцікавіше ми зберегли недоторканим", - розповів науковець.

Нагадаємо, раніше археологи у "Софії Київській" знайшли унікальну 900-річну печатку легендарного ігумена-паломника Даниїла, автора першого в літературі Київської Русі опису подорожі Святою Землею.

А нещодавно у заповіднику "Софія Київська" виявили безліч унікальних знахідок, серед яких невідомий раніше вівтар, монети віком 500-700 років та фрески з тваринами.

Статьи по теме
На Львівщині археологи знайшли артефакти часів Римської імперії
На Львівщині археологи знайшли артефакти часів Римської імперії

Археологи виявили поблизу села Карів, що у Червоноградському районі на Львівщині, коштовні предмети Римської імперії, яким немає аналогів в Україні.
05.01 — 1093

В Польше обнаружено древнейшее украшение в Евразии: ему больше 40 тысяч лет
В Польше обнаружено древнейшее украшение в Евразии: ему больше 40 тысяч лет

В одной из пещер рядом с Краковом была найдена подвеска из кости мамонта, возраст которой определили только сейчас. Оказалось, украшению 41 500 лет.
29.11.21 — 1158

В Чехии раскопали уникальные украшения знатной персоны: им 1500 лет
В Чехии раскопали уникальные украшения знатной персоны: им 1500 лет

Археологи из музея города Раковника объявили о редкой находке: золотом кольце и застежке для одежды V века н. э.
23.11.21 — 1206