Контракти.ua

861  —  08.11.21
Уже 18 банкiв автоматично блокують рахунки громадян за вимогою державних та приватних виконавців
Уже 18 банкiв автоматично блокують рахунки громадян за вимогою державних та приватних виконавців

Автоматично залокувати рахунки громадян через заборгованості на вимогу державних та приватних виконавців можуть наразі вже 18 із 73 банків в Україні.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані Національного банку України.

Серед банків, які додалися до переліку останнім часом, — “Райффайзен банк Аваль”, “ОТП Банк”, “Укрсиббанк”.

До переліку також входять: "Приватбанк", "Універсал Банк", "Оксі Банк", "Таскомбанк", "Індустріалбанк", "Банк Восток", "Прокредит банк", "Львів", "Конкорд", "Кредобанк", "Ідея Банк", "Метабанк", "Український капітал", "Агропросперіс банк", "Радабанк".

Водночас у переліку все ще відсутня половина з топ-10 українських банкiв з найбільшими активами — “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “Альфа-Банк Україна”, ПУМБ, "Міжнародний резервний банк" (колишній “Сбербанк”).

Також зазначається, що система на сьогодні працює неідеально: незважаючи на те, що списуватись повинна лише сума боргу, нерідко трапляється так, що блокується весь рахунок боржника.

"Виконавець має право накласти арешт на кошти боржника, що знаходяться в банку. Від того, як оформлений документ про арешт коштів, залежить, чи будуть арештовані всі кошти, чи лише їх частина. Так, якщо виконавець вказав суму, і на рахунку достатньо коштів, то буде арештована лише ця сума коштів. Якщо ж коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, можуть бути арештовані кошти на всіх рахунках боржника", — цитує Опендатабот начальника управління НБУ з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольгу Лобайчук.

Якщо так сталося, що банківські рахунки через борги було заблоковано повністю, в НБУ радять вчинити наступні дії:

направити виконавцю за вашим провадженням письмову вимогу щодо скасування ухвали про арешт рахунку;

у разі відсутності відповіді — підготувати скаргу на керівництво державної виконавчої служби. Або, якщо провадження веде приватний виконавець, — скаргу на Раду приватних виконавців;

подати позов до місцевого адміністративного суду щодо скасування ухвали про арешт рахунку.

Статьи по теме
В Україні створять реєстри скомпрометованих банківських карток та неблагонадійних торговців
В Україні створять реєстри скомпрометованих банківських карток та неблагонадійних торговців

Упродовж наступного місяця в Україні розпочнуть створювати реєстр скомпрометованих банківських карток, а далі - реєстр неблагонадійних торговців. Це потрібно для боротьби з ухилянням від сплати податків.
11.09 — 228

В Україні змінять процедуру приватизації державних банків
В Україні змінять процедуру приватизації державних банків

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. Можна буде продавати частину акцій держбанків.
07.09 — 186

Українські банки наростили прибутки
Українські банки наростили прибутки

Загальний прибуток українських банків становить 119,44 млрд грн за 7 місяців цього року. Це на 22% більше, ніж за аналогічний період торік.
06.09 — 173