Контракти.ua

4057  —  30.10.21
Вітрильний фрегат «Дружба» відремонтують і передадуть інституту ВМС - Зеленський
Вітрильний фрегат «Дружба» відремонтують і передадуть інституту ВМС - Зеленський

Вітрильник «Дружба», який протягом півтора десятка років простоює у Практичній гавані Одеського морського порту, буде відремонтований і переданий для проходження морської практики курсантами Інституту ВМС Одеської морської академії.

Про це заявив на брифінгу Президент України Володимир Зеленський, який перебуває з робочим візитом в Одеській області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якраз учора (28 жовтня – ред.) до мене звернулись з Міністерства освіти з пропозицію про передачу вітрильного фрегата «Дружба» на баланс Міністерства оборони. Я це зроблю найближчими днями, щоб курсанти виходили на цьому вітрильнику на морську практику», - зазначив Зеленський.

Глава держави додав, що знає, як важливо відновити це судно для тренування найкращих у світі моряків, якими вважають себе багато одеситів.

Трищогловий вітрильник «Дружба» - другий у серії фрегатів, спущених на воду на Гданській судноверфі у 1980-1990-х роках. Наразі судно пришвартоване до одного з причалів Практичної гавані і служить базою для виробничої практики курсантів – майбутніх моряків.

Вітрильник «Дружба» оснащений двома дизельними двигунами. Довжина судна – 108 метрів, висота щогл – 50 метрів.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Зеленський також доручив сьогодні Міністерству освіти та науки розробити масштабну програму з відродження наукового флоту України у кількості 36 суден.

Статьи по теме
Кім оцінив загрозу захоплення Миколаєва найближчим часом
Кім оцінив загрозу захоплення Миколаєва найближчим часом

Попри щоденні обстріли Миколаєва, російська армія не зможе наступати на Миколаїв найближчим часом.
вчера, 08:50 — 766

Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів
Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо легілазації одностатевих шлюбів, зокрема, він звернувся до Прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути порушене в петиції питання.
03.08 — 1779