Контракты.ua

3046  —  27.10.21
У разі виборів до Ради найбільшу підтримку отримали б чотири партії
У разі виборів до Ради найбільшу підтримку отримали б чотири партії

У разі проведення парламентських виборів найближчим часом найбільшу підтримку виборців здобули б партії "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа - за життя" та "Батьківщина".

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.

“Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримали б партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 14% усіх опитаних або 22% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За партію «Європейська солідарність» готові віддати свій голос відповідно 10% і 16% опитаних, за партію «Опозиційна платформа - за життя» - відповідно 8% і 13%, ВО «Батьківщина» — відповідно 7% і 11%”, - йдеться в повідомленні.

За партію «Наші» готові проголосувати 4% усіх опитаних або 6% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме; за партію «Сила і честь» - відповідно 4% і 6%, партію «Українська стратегія Гройсмана» - відповідно 2% і 4%, партію «Громадянська позиція» - відповідно 2% і 3%, Радикальну партію Олега Ляшка - відповідно 2% і 2,5%, Партію Сергія Притули — відповідно 2% і 2%, ВО «Свобода» - відповідно 1% і 2%, «Партію Шарія» - відповідно 1% і 2%, партію «УДАР Віталія Кличка» - відповідно 1% і 1%, за кожну з інших політичних сил - менше 1% виборців.

При цьому соціологи зазначають, що у порівнянні з кінцем липня-початком серпня 2021 року знизилася електоральна підтримка партії «Слуга народу» (з 17% до 14% серед усіх опитаних). Порівняно з січнем 2021 року знизився і рівень електоральної підтримки партії «ОПЗЖ» (з 14% до 8% серед усіх опитаних), що частково може бути пояснено появою у списку партій, який пропонувався респондентам, партії «Наші», яка орієнтується на той же сегмент виборців, що й ОПЗЖ.

Також порівняно з січнем 2021 року на статистично значущому рівні знизилася електоральна підтримка партії «Голос» (з 2% до 0,3% серед усіх опитаних) та «Опозиційного блоку» (з 0,9% до 0,3%), що також частково може бути пояснено появою в опитувальнику, відповідно, Партії Сергія Притули і партії «Наші».

Рівень електоральної підтримки інших політичних партій з початку цього року не змінився на статистично значущому рівні.

Дослідження проводилося з 14 по 20 жовтня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Статьи по теме
Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ
Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ

У межах військової допомоги Україні з боку США ЗСУ мають отримати нові гелікоптери, зокрема п’ять машин Mi-17V5s та ще один гвинтокрил моделі Мі-8МТВ.
вчера, 21:25 — 788

Для перекидання резерву. Україна будує вертолітні майданчики на кордоні з Білоруссю
Для перекидання резерву. Україна будує вертолітні майданчики на кордоні з Білоруссю

Українські прикордонники облаштовують вертолітні майданчики вздовж кордону з Білоруссю. Це необхідно для перекидання резерву на випадок різкої зміни ситуації.
вчера, 11:45 — 656

Виробник унікальних радарів продовжить забезпечувати ЗСУ своєю продукцією
Виробник унікальних радарів продовжить забезпечувати ЗСУ своєю продукцією

Заступник міністра оборони Ростислав Замлинський, представники ДК «Укроборонпром» та науково-виробничого комплексу «Іскра» обговорили плани співпраці у 2022 році, спрямовані на розвиток систем протиповітряної та протиракетної оборони України.
18.01 — 456