Контракты.ua

403  —  24.10
МЗС очікує приєднання ООН до Кримської платформи
МЗС очікує приєднання ООН до Кримської платформи

Україна розраховують на більш активний і конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючої військової агресії РФ проти України.

Про це йдеться в оприлюдненій в неділю, 24 жовтня, заяві МЗС України з нагоди 76 річниці заснування Організації об'єднаних націй.

"З огляду на роль ООН в питаннях деокупації Криму, зокрема в контексті прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН резолюції про територіальну цілісність України, проблеми мілітаризації Криму та у справах захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи", - йдеться в заяві.

У МЗС наголосили, що важливим завданням залишається втілення зусиль з реформування і вдосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сучасності. У міністерстві запевнили в готовності і надалі посилювати внесок в справу утвердження міжнародного миру і безпеки в складі операцій ООН.

Також зазначається, що організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), продовжують відігравати важливу роль у підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, досягнення Цілей сталого розвитку, забезпеченні захисту прав людини і верховенства права.

"Одним з найбільш успішних прикладів нашої співпраці є подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Чи готові до подальшої взаємодії в цій сфері для забезпечення потреб постраждалого цивільного населення вздовж лінії розмежування і на тимчасово окупованих територіях", - наголосили в міністерстві.

Зокрема, актуальним напрямком діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення і миробудівництва в Донецькій і Луганській областях для мирної та безпечної реінтеграції окупованих територій і їх жителів, розвитку стійкого миру.

Статьи по теме
Україна купить зброю у країн Європи - Кулеба
Україна купить зброю у країн Європи - Кулеба

Влада України підписала угоди про постачання військової техніки з кількома європейськими державами.
28.11 — 414

Кулеба: ЄС продовжить знімати санкції з екс-чиновників
Кулеба: ЄС продовжить знімати санкції з екс-чиновників

Тільки судові рішення в Україні дають гарантію, що Євросоюз не зніматиме санкцій із чиновників часів екс-президента Віктора Януковича.
25.11 — 150

Британія застерегла Росію від військового наступу на Україну
Британія застерегла Росію від військового наступу на Україну

Глава МЗС Великої Британії Ліз Трас заявила, що російська влада зробить велику помилку, якщо розпочне нову агресію проти України.
25.11 — 453