Контракти.ua

173  —  09.01
Київ скликає Радбез ООН та засідання Ради Україна-НАТО через удар росіян "Орєшніком"
Київ скликає Радбез ООН та засідання Ради Україна-НАТО через удар росіян

Україна ініціює термінове засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з російською атакою балістичною ракетою "Орєшнік" по Львівській області. Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що світ має надати відповідь на черговий акт терору.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Сибіги. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Сибіги, використання балістичних ракет проти цивільних регіонів є грубим порушенням міжнародного права. Україна вже розпочала процес скликання Радбезу ООН, щоб притягнути Росію до відповідальності за ескалацію.

"Росія застосувала балістичну ракету "Орєшнік" по Львівській області. Ми скликаємо засідання Ради Безпеки ООН та засідання Ради Україна-НАТО. Цей терор не може залишатися безкарним", - заявив міністр.

Цієї ночі під ударом опинилися Львів та Київ. Раніше цього тижня від масованих обстрілів постраждали Дніпро, Запоріжжя та Кривий Ріг. Сибіга підкреслив, що Росія остаточно обрала шлях жорстокості замість дипломатії, нехтуючи всіма мирними зусиллями.

Водночас у Кремлі офіційно підтвердили запуск балістики по Львову. Російська пропаганда намагається виправдати черговий теракт фейком про нібито "атаку на резиденцію" Путіна. Міністр Сибіга розкритикував таку позицію, закликавши партнерів реагувати на реальні вбивства українців, а не на вигадані приводи агресора.

Глава МЗС закликав міжнародну спільноту до конкретних кроків:

  • Посилення ППО: надання додаткових систем для перехоплення балістичних цілей.

  • Нові санкції: жорсткі обмеження проти російського ВПК.

  • Дипломатична ізоляція: публічне засудження використання експериментальної зброї проти мирного населення.

Статьи по теме
Тисячі будинків без тепла у -15: Сибіга звернувся до світу після атаки Росії
Тисячі будинків без тепла у -15: Сибіга звернувся до світу після атаки Росії

Через обстріли у лютий мороз тисячі будинків у Києві залишилися без тепла.
20.01 — 252

Білгород, а не Бєлгород: Україна повертатиме українські назви іноземним містам, - Сибіга
Білгород, а не Бєлгород: Україна повертатиме українські назви іноземним містам, - Сибіга

Глава МЗС України Андрій Сибіга анонсував, що наша країна буде повертати назви українського походження іноземним топонімам.
20.07.25 — 337

Путін навмисно здійснює жорстокі атаки, щоб зобразити США слабкими, - Сибіга
Путін навмисно здійснює жорстокі атаки, щоб зобразити США слабкими, - Сибіга

Росія завдала масованого удару по Києву та області. У МЗС вважають, що мета диктатора РФ Володимира Путіна показати США слабкими.
24.06.25 — 264