Контракты.ua

1188  —  22.10.21
Більшість українців вважають можливим повернення контролю над ОРДЛО
Більшість українців вважають можливим повернення контролю над ОРДЛО

Більш ніж половина громадян України вважають можливим повернення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей під контроль держави.

Про це повідомив директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін на презентації результатів опитування, проведеного у співпраці з Центром прав людини ZMINA, передає Укрінформ.

Опитування проведено в межах загальнонаціонального соціологічного дослідження “Ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні“.

На запитання "Чи вважаєте ви можливим повернення ОРДЛО/Криму під контроль України" - 51,7% респондентів відповіли ствердно щодо ОРДЛО та 43,3% - щодо Криму. Крім цього, відповідь "скоріше так" на це ж питання дали 18,7% стосовно ОРДЛО та 14,2% - щодо Криму. Однозначно "ні" на питання про можливість повернення тимчасово окупованих територій на сході України відповіли 11,1% опитаних, Криму - 24,7%.

Як зазначається,  на запитання "Хто, на вашу думку, повинен виступити ініціатором створення державного плану дій для переходу від стану збройного конфлікту до миру?" - 74,4% опитаних відповіли, що це - Президент України, 34,3% - Верховна Рада, 31% респондентів вважають, що це має бути уряд, 26,5 % - Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, 19,8% переконані, що це повинні зробити громадські організації, а 16,7% - опозиційні партії.

Опитування проводилося з березня до квітня 2021 року методом інтерв’ю face-to-face. Було опитано 10 тисяч повнолітніх осіб, з них 45,2% – чоловіки і 54,8% – жінки. У кожній області та Київ опитано 400 респондентів. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 1% для України в цілому та 5% для кожної окремої області та Києва.

Дане опитування проводилося на замовлення проєкту "Права людини для України", який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується міністерством закордонних справ Данії.

Статьи по теме
Ще один побратим Патрона: у ДСНС розповіли про рятувальну собаку-водолаза Найду
Ще один побратим Патрона: у ДСНС розповіли про рятувальну собаку-водолаза Найду

Пес піротехніків Патрон став уже дуже популярним у Мережі, тож у ДСНС України вирішили розповісти про ще одну "співробітницю".
вчера, 18:56 — 630

Літо в Україні буде
Літо в Україні буде "скаженим". Нам прогнозують торнадо і засуху, а температура битиме рекорди

В Україні літо 2022 буде з такими ж погодними перепадами, як і нинішня зима. Очікується, що традиційно найспекотнішим місяцем буде серпень.
вчера, 16:18 — 6976

До +30° та навіть вище: синоптик попередив українців про наближення літньої спеки
До +30° та навіть вище: синоптик попередив українців про наближення літньої спеки

Підвищення температури очікується вже цього тижня.
вчера, 12:36 — 495