Контракты.ua

1152  —  15.10
У МОЗ пояснили нинішню високу COVID-смертність в Україні
У МОЗ пояснили нинішню високу COVID-смертність в Україні

Міністерство охорони здоров’я очікує пікових навантажень на систему охорони здоров’я у другій половині листопада.

Про це в ефірі Українського радіо сказав заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає кореспондент Укрінформу.

“Пікові навантаження на систему охорони здоров’я у нас очікуються все-таки на другу половину листопада”, - сказав Кузін.

Коментуючи високі показники смертності внаслідок COVID-19 останніми днями, Кузін зауважив, що це пов’язано, зокрема, з тим, що зараз поширений штам "Дельта", який є більш агресивним і заразним.

"Перш за все, ми стикнулися з епідемією, яка викликана штамом "Дельта", і він більш агресивний, контагіозний, тобто передається швидше від людини до людини. Він дійсно вимагає частішої госпіталізації. І те, що ми бачимо, — доволі велика частка населення, яке лікується на амбулаторному етапі, пізно звертається за госпіталізацією”, - заявив заступник міністра.

За його словами, часто пацієнти запізно звертаються навіть до сімейного лікаря, що також призводить до ризику смерті.

Кузін наголосив, що протоколи лікування коронавірусної хвороби при зараженні різними штамами однакові. Але звернути увагу потрібно на те, що перебіг хвороби є агресивнішим і швидшим.

"Якщо раніше від часу інфікування до появи перших симптомів COVID-19 було близько 7 днів, зараз цей час скоротився - 3, 4, 5 днів максимум. Дуже швидко погіршується ситуація. Може бути таке, що впродовж однієї доби людина, яка мала адекватну сатурацію, тобто насичення крові киснем, - цей рівень падає до низького, і людина потребує термінової госпіталізації", - зазначив він, додавши, що може бути атиповий перебіг захворювання.

При цьому, за словами заступника міністра, більшість госпіталізованих становлять невакциновані.

"Ми дійсно не бачимо в лікарнях, у палатах інтенсивної терапії, людей, які отримали вакцину. Тому я хотів би закликати людей якнайшвидше вакцинуватися і дотримуватися тих вимог, які є...: носіння масок, фізична дистанція, користування антисептиком, миття рук та інші", - наголосив Кузін.

Статьи по теме
До 2050 року населення України може скоротитись до 35 мільйонів - ООН
До 2050 року населення України може скоротитись до 35 мільйонів - ООН

Україна серед країн-лідерів за темпами скорочення населення, яке до 2050 року може зменшитися до 35 мільйонів.
вчера, 13:45 — 630

Украина попадет под влияние циклона: где в понедельник ожидаются грозы и снег
Украина попадет под влияние циклона: где в понедельник ожидаются грозы и снег

В понедельник, 29 ноября, в предпоследний осенний день погода в Украине будет разнообразной. На части территории страны ожидаются грозы, а в западных областях выпадет мокрый снег.
вчера, 12:45 — 556

Мокрый снег, грозы и сильный ветер – синоптики дали прогноз на начало недели
Мокрый снег, грозы и сильный ветер – синоптики дали прогноз на начало недели

В понедельник, 29 ноября, в Украине ожидаются дожди, мокрый снег, в отдельных областях – грозы.
вчера, 09:18 — 695