Контракты.ua

623  —  10.10
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який утримується з 1 жовтня у в'язниці, звернувся до міжнародної спільнота із закликом не залишити непоміченим його в ув'язненні без суду.

Як передає Укрінформ, про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Існує очевидна спроба не допустити моєї появи на публіці перед запланованим другим туром виборів, у той час, як майже в кожному великому місті моя партія йде пліч-о-пліч з партією Іванішвілі. Сподіваюся, ви не залишите непоміченим цю справу про ув'язнення без суду», - написав Саакашвілі.

За словами експрезидента, його арешт був заснований на двох судових вироках, які ніхто у світі не визнає, а також на ордер на арешт за двома очікуваними справами.

Відповідно до грузинського закону будь-яка особа, затримана на підставі чинної та поточної справи, негайно постає перед судом.

«Мене протримали вже 9 днів без слухання, а адвокату тільки що сказав суддя у справі, що ніякого слухання не варто чекати цього тижня», - зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Саакашвілі вранці в п'ятницю, 1 жовтня, розмістив відеоролик в Фейсбуці, в якому сказав, що знаходиться в Батумі.

Увечері того ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що експрезидента Саакашвілі затримали.

Саакашвілі оголосив голодування, заявивши, що вважає себе політичним в'язнем.

Саакашвілі очолював Грузію в 2008-2013 роках. Після поразки на виборах в 2013 році він залишив країну. Проти політика порушили низку кримінальних справ, за деякими з них його було заочно засуджено до ув'язнення.

У 2015 році він був позбавлений грузинського громадянства і майже шість років є громадянином України. Зараз він перебуває на посаді голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України.

Статьи по теме
Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог
Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог

Метою приїзду експрезидента Міхеіла Саакашвілі до Грузії напередодні виборів була мобілізація електорату.
03.10 — 679

Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР
Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР

Поява Міхеїла Саакашвілі в Грузії є прямою політичною загрозою для домінування правлячої влади в цій країні на загальнонаціональних виборів мерів, які вважаються важливими для формування подальшого політичного складу країни.
02.10 — 1203

"Розворот на Схід". Велике будівництво по-грузинському: Україні є над чим замислитись

Геннадій Друзенко: Грузію можна і варто любити просто так. Любити до церозу печінки за її неймовірну красу та щирість її мешканців. За фантастичне вино! За засніжені гори! Але для українців Сакартвело подеколи – це ще й можливість зазирнути у своє недалеке майбутнє. Грузини раніше за нас зробили мирну революцію, раніше за нас почали форсовану вестернізацію, перші випробували на собі зашморг російської "дружби", завжди були на півкроку попереду нас на шляху "євроатлантичної інтеграції".
20.07 — 1017