Контракти.ua

1996  —  08.02
Президент Грузії цинічно звинуватила Саакашвілі у "підриві репутації" країни
Президент Грузії цинічно звинуватила Саакашвілі у

Народ Грузії виявився заручником ситуації із колишнім президентом країни Михайлом Саакашвілі. Вона завдає шкоди репутації Грузії та перешкоджає правильному розвитку відносин із партнерами, у тому числі з Україною.

Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Rustavi 2.

"Президент не обговорює і не може обговорювати справедливість/несправедливість цього (судового) рішення, але політична оцінка залежить від усіх нас. Зрозуміло одне, що цим рішенням грузинський народ засуджений до замкненого кола і залишається заручником цієї ситуації", - заявила вона.

За її словами, ситуація з Саакашвілі заважає правильному розвитку відносин із партнерами.

"Заважає висловити солідарність українському народу і країні під час цього важкого випробування, що завдає шкоди грузинській традиції, заважає нашому визнанню Євросоюзом. Заважає нам працювати над 12 рекомендаціями та їх виконанням, звідси і нашому статусу кандидата", - підкреслила вона.

При цьому грузинський президент додала, що її країна є заручником єдиного питання.

"У цей час усі інші важливі для нас питання сьогодні навіть не обговорюються на публічному рівні... Репутація країни була підірвана, довіра похитнулася, наше місце в новому геополітичному контексті стало невизначеним", - наголосила вона.

Зурабішвілі заявила, що відповідальність за хаос, пов'язаний із ситуацією навколо Саакашвілі, лежить рівною мірою на уряді та опозиції, а президентське помилування не зможе виправити ситуацію.

"Жодне президентське помилування не допоможе цій взаємній дискредитації, тому що це лише вираження індивідуальної та особистої волі президента, а не ознака нового підходу режиму або реальної деполяризації, якої вимагає від нас Європа", - заявила вона, наголосивши, що Саакашвілі, в разі його звільнення, стане активним супротивником не тільки влади, а й фактично репутації країни.

Нагадаємо, 6 лютого міський суд Тбілісі не задовольнив клопотання про відстрочку покарання або звільнення експрезидента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі за станом здоров'я.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав політиків допомогти врятувати життя Саакашвілі та не допустити його смерті.

Водночас, країни Балтії закликали уряд Грузії відпустити Саакашвілі на лікування за кордон.

Статьи по теме
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?

Євген Якунов: Що змусило тебе так змінитися? Адже для мого покоління, яке виросло в радянському союзі, ти завжди була взірцем високої національної культури, символом непокірності й прапором вільнодумства. Руставелі, Думбадзе, Туманішвілі, Абуладзе, Мамардашвілі, Данелія, Бендукідзе – ці імена супроводжували мене з дитинства крізь усе життя. А Софіко Чаурелі й Вахтанг Кікабідзе були ріднішими, ніж багато хто з акторів-земляків.
16.05 — 529

Грузія може відкрити
Грузія може відкрити "другий фонт" проти Росії: названо умову

Влада Грузії може відкрити "другий фронт" проти Росії. Однак перед цим влада має намір організувати референдум з цього питання.
15.09.22 — 3924

Гроші замість житла: Тбілісі змінює формат підтримки біженців з України
Гроші замість житла: Тбілісі змінює формат підтримки біженців з України

Від 15 липня українці отримають грошову допомогу, а програма забезпечення житлом припиниться 31 липня.
18.07.22 — 1087