Контракти.ua

1036  —  06.10.21
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» відповів, чи потрібні прозорі перегородки між учителем та учнями
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» відповів, чи потрібні прозорі перегородки між учителем та учнями

Сьогодні батьки стурбовані тим, як убезпечити дітей від коронавірусу в школі. Нібито один із способів – встановити прозорі перегородки між усіма присутніми в класі. Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» пояснив, чому учні в одному приміщенні можуть захворіти.

Чи врятують прозорі перегородки від коронавірусу? Євген Комаровський сказав, що якби йому поставили це питання рік тому, він би відповів на нього ствердно. Однак час іде, і сьогодні кандидат медичних наук вважає, що такий варіант безпеки – погана ідея. А все тому, що наше уявлення щодо зараження коронавірусом дуже сильно змінилося.

За словами ведучого рубрики «Запитай у Комаровського», спочатку ми вважали, що головний механізм зараження – це контакти. Наприклад, людина взялася за дверну ручку, потім доторкнулася до обличчя й незабаром захворіла.

Згодом з'явилася версія, що ми заражаємося повітряно-крапельним шляхом. Тобто коли кашляємо або чхаємо, великі краплі слини потрапляють в навколишній простір, але якщо між двома людьми є пластиковий екран, ці краплі не потраплять на іншу людину.

«Однак восени цього року з'ясувалося, що мало не головна причина поширення коронавірусу – це аерозольний спосіб», – сказав Євген Комаровський.

Тобто навіть не великі краплі, які вилітають з рота, мають значення, а саме найдрібніші краплі, які з потоками повітря розносяться по приміщенню.

«Тому головний спосіб профілактики – не перегородки між людьми, а інтенсивне провітрювання, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – Ба більше, будь-які пластикові загорожі порушують механізм вентиляції приміщень».

Тому на сьогодні такі перегородки розглядаються більш зі знаком «мінус». Вони шкодять нормальній вентиляції.

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, важливо не встановлювати загорожу, а контролювати в приміщенні температуру, вологість і концентрацію вуглекислоти. А на перервах відправляти дітей у коридор і провітрювати приміщення.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Статьи по теме
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна давати козяче молоко дітям
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна давати козяче молоко дітям

Існує помилкова думка, що козяче молоко набагато корисніше, ніж коров'яче. Тому батьки намагаються купувати для своєї дитини саме цей продукт. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповів, у чому їхня відмінність, і як він ставиться до козячого молока.
18.02.22 — 1455

Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» розповів, чим займаються його діти
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» розповів, чим займаються його діти

До порад доктора Комаровського у програмі «Ранок з Україною» прислухаються мільйони глядачів каналу «Україна». Лікар-педіатр вищої категорії ділиться не лише досвідом та знаннями, а й розповів про свою сім'ю.
21.01.22 — 1206

Китай – за крок від універсальної вакцини?
Китай – за крок від універсальної вакцини?

Універсальна зброя проти коронавірусу: про відкриття антитіла, здатного побороти усі штами covid-19, заявили китайські вчені.
03.12.21 — 956