Контракты.ua

679  —  03.10
Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог
Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог

Метою приїзду експрезидента Міхеіла Саакашвілі до Грузії напередодні виборів була мобілізація електорату.

Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив грузинський політолог Гела Васадзе, передає Укрінформ.

"Завданням будь-якої політичної партії є мобілізація власного електорату й тих, хто вагається. До сьогодні мобілізувати електорат опозиції явно не вдавалося. Тобто опозиція виглядала блякло й банально. А вчинок Саакашвілі — це, звісно, мобілізація електорату", — заявив Васадзе.

На його думку, Саакашвілі прагне увійти в історію за допомогою яскравих політичних кроків і рішень.

"Він прекрасно розумів, що він увійде в історію: або як людина, що залишила країну, й не зробила нічого, аби повернути свою партію до влади, або як людина, яка здатна на дуже яскраві серйозні політичні вчинки. Повернення — це був серйозний політичний вчинок. Багато хто в Грузії здивувалися цьому", — наголосив політолог.

Водночас, на його переконання, затримання Саакашвілі ставить владу Грузії в скрутне становище. "Саакашвілі в Україні абсолютно не небезпечний для нинішньої влади, а ось Саакашвілі в тюрмі — це дуже велика проблема й "головний біль", — вважає Васадзе.

Натомість політолог Володимир Фесенко переконаний, що Саакашвілі прагне домогтися дострокових парламентських виборів.

"...На місцевих виборах для грузинської опозиції, і, напевно, для самого Міхеіла Саакашвілі — це гра ва-банк. Тобто потрібно будь-що домогтися не просто перемоги на виборах, а домогтися дострокових парламентських виборів", — заявив Фесенко.

На його думку, для Саакашвілі "дуже важливо підняти всіх представників опозиції на масові протести й таким чином вплинути на внутрішню грузинську ситуацію".

Раніше повідомлялося, що Саакашвілі, перебуваючи у виправній установі в Руставі, написав листа, в якому закликав своїх прихильників іти на сьогоднішні вибори.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня у Грузії затримали колишнього президента Міхеіла Саакашвілі.

Він очолював Грузію у 2008-2013 роках, а після поразки на чергових виборах у 2013-му залишив країну.

Після цього проти політика порушили ряд кримінальних справ, за деякими з них він був засуджений заочно. У 2015 році Саакашвілі був позбавлений громадянства Грузії і вже майже шість років є громадянином України.

Саакашвілі був оголошений у внутрішньодержавний розшук у Грузії.

Статьи по теме
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який утримується з 1 жовтня у в'язниці, звернувся до міжнародної спільнота із закликом не залишити непоміченим його в ув'язненні без суду.
10.10 — 623

Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР
Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР

Поява Міхеїла Саакашвілі в Грузії є прямою політичною загрозою для домінування правлячої влади в цій країні на загальнонаціональних виборів мерів, які вважаються важливими для формування подальшого політичного складу країни.
02.10 — 1203

"Розворот на Схід". Велике будівництво по-грузинському: Україні є над чим замислитись

Геннадій Друзенко: Грузію можна і варто любити просто так. Любити до церозу печінки за її неймовірну красу та щирість її мешканців. За фантастичне вино! За засніжені гори! Але для українців Сакартвело подеколи – це ще й можливість зазирнути у своє недалеке майбутнє. Грузини раніше за нас зробили мирну революцію, раніше за нас почали форсовану вестернізацію, перші випробували на собі зашморг російської "дружби", завжди були на півкроку попереду нас на шляху "євроатлантичної інтеграції".
20.07 — 1017