Контракты.ua

1203  —  02.10
Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР
Саакашвілі є загрозою для перемоги правлячої партії Грузії на місцевих виборах - АР

Поява Міхеїла Саакашвілі в Грузії є прямою політичною загрозою для домінування правлячої влади в цій країні на загальнонаціональних виборів мерів, які вважаються важливими для формування подальшого політичного складу країни.

Про це йдеться в розгорнутій публікації американського агентства Associated Press, присвяченій арешту опозиційного грузинського політика, передає Укрінформ.

«Це був крок, за допомогою якого екс-лідер (Грузії – ред.) намагався мобілізувати своїх прихильників перед загальнонаціональними муніципальними виборами», - зазначає видання.

У відеозверненні, записаному напередодні, Саакашвілі закликав співгромадян зібратися на політичний мітинг у Тбілісі цієї неділі. Однак, під час затримання його грузинськими правоохоронцями в п’ятницю, він зазначив, що очікував такого розвитку подій.

«Спроби Саакашвілі зібрати грузинів на мітинг можуть порушити плани правлячої партії, яка прагне забезпечити собі домінування під час виборів мерів, а також місцевих зборів, що може розцінюватися як вотум недовіри національному уряду і спровокувати дострокові вибори наступного року», - йдеться в публікації.

Як повідомлялося, у квітні Європейський Союз виступив посередником угоди, спрямованої на послаблення політичної кризи між правлячою партією «Грузинська мрія» та опозиційними групами, включаючи «Єдиний національний рух», засновану Саакашвілі. Ця партія залишається найбільшою опозиційною силою в Грузії. Угода передбачала, що позачергові парламентські вибори мають бути призначені в 2022 році, якщо «Грузинська мрія» не набере 43% усіх пропорційних голосів на місцевих виборах у 64 муніципалітетах країни.

Опозиційний лідер, колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі був затриманий 1 жовтня в Грузії, куди повернувся вперше за вісім років. У 2015 році Саакашвілі був позбавлений грузинського громадянства й майже шість років є громадянином України. Нинішня влада в Грузії неодноразово наголошувала, що колишній президент оголошений у розшук та буде заарештований одразу після повернення в країну.

Статьи по теме
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти
Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який утримується з 1 жовтня у в'язниці, звернувся до міжнародної спільнота із закликом не залишити непоміченим його в ув'язненні без суду.
10.10 — 623

Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог
Приїзд Саакашвілі до Грузії мобілізував електорат – політолог

Метою приїзду експрезидента Міхеіла Саакашвілі до Грузії напередодні виборів була мобілізація електорату.
03.10 — 679

"Розворот на Схід". Велике будівництво по-грузинському: Україні є над чим замислитись

Геннадій Друзенко: Грузію можна і варто любити просто так. Любити до церозу печінки за її неймовірну красу та щирість її мешканців. За фантастичне вино! За засніжені гори! Але для українців Сакартвело подеколи – це ще й можливість зазирнути у своє недалеке майбутнє. Грузини раніше за нас зробили мирну революцію, раніше за нас почали форсовану вестернізацію, перші випробували на собі зашморг російської "дружби", завжди були на півкроку попереду нас на шляху "євроатлантичної інтеграції".
20.07 — 1017