Контракти.ua

1765  —  29.09.21
Григоренко vs Жуков: суд знову скасував рішення мерії Харкова перейменувати проспект
Григоренко vs Жуков: суд знову скасував рішення мерії Харкова перейменувати проспект

У Харкові другий апеляційний адміністративний суд втретє скасував рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка у проспект маршала Жукова.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив позивач у справі, представник ВО "Свобода" Андрій Коломійцев.

"Суд, розглянувши апеляційну скаргу Харківської міської ради на рішення суду першої інстанції від 10 червня, який визнав протиправним рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова, що у Немишлянському районі міста, залишив цю скаргу без задоволення. І це вже третє скасування рішення міськради про перейменування проспекту. Тим самим, набрало законної сили рішення суду першої інстанції", - зазначив Коломійцев.

За його словами, в суді були присутні представники міської ради. Вони намагалися переконати суд, що Жуков був учасником звільнення України, у тому числі Харкова, від нацистських окупантів. Але суд вирішив, що це не має відношення до спорів про назву проспекту, додав Коломійцев.

Під час засідання суду під будівлею відбувся пікет під прапорами України, ВО "Свобода" та патріотичних громадських організацій. Понад десять людей тримали плакати з написами: "Жуков - кат, а не герой", та "Харків - без Жукова!".

Як повідомляв Укрінформ, 10 червня Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка у проспект Маршала Жукова. Під час дебатів на суді представники ВО "Свобода" довели, що рішення міськради неправомірно, бо не відповідає закону про топоніміку і є прихованим наміром увічнити ім'я Жукова.

27 квітня представники Харківської міської ради під час засідання окружного адміністративного суду у "справі Жукова" просили суд звернутися до Росії, щоб уточнити посади, які займав Жуков, намагаючись отримати докази, що він не підпадає про закон про декомунізацію, але їм було відмовлено.

24 лютого Харківська міська рада втретє повернула проспекту у Немишлянському районі Харкова ім'я Жукова замість Григоренка.

15 лютого у Харкові Другий апеляційний адміністративний суд залишив без змін ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 18 червня 2020 року, якою рішення міської ради скасовано.

5 вересня 2019 року Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги низки громадян, у тому числі, депутатів Харківської міськради і Харківської обласної ради, та скасував рішення міськради від 19 червня 2019 року про повернення проспекту назви Жукова.

Статьи по теме
У Харкові та області вводять затяжну комендантську годину: дата і час
У Харкові та області вводять затяжну комендантську годину: дата і час

У Харківській області, починаючи з 22 серпня, змінять час комендантської години. У День Незалежності будуть введені особливі обмеження.
21.08 — 858

У харківському «Марші єдності» взяли участь декілька тисяч осіб
У харківському «Марші єдності» взяли участь декілька тисяч осіб

У центрі Харкова пройшов "Марш єдності", який зібрав, за різними оцінками, від двох до п'яти тисяч людей.
06.02 — 1238

Мер Харкова відповів на побоювання Зеленського щодо захоплення міста Росією
Мер Харкова відповів на побоювання Зеленського щодо захоплення міста Росією

Мер Харкова Ігор Терехов прокоментував побоювання президента України Володимира Зеленського за можливим сценарієм подальшої російської військової ескалації. Глава держави боїться, що РФ окупує Харків.
22.01 — 1363