Контракти.ua

536  —  27.09.21
Доктор Комаровський розказав у програмі «Ранок з Україною», чи потрібно вакцинуватися проти вітрянки
Доктор Комаровський розказав у програмі «Ранок з Україною», чи потрібно вакцинуватися проти вітрянки

Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» розказав, які країни включили щеплення проти вітряної віспи до національного календаря й коли ви можете навіть не помітити цю хворобу.

На думку доктора Євгена Комаровського, питання щодо щеплення проти вітрянки в Україні обговорюється вкрай складно. Хоча більшість країн включила вакцинацію проти вітряної віспи до національного календаря. Наприклад, США, країни ЄС, Австралія, Нова Зеландія та уряди інших розвинених країн захищають своїх дітей від цього захворювання.

«Як людина, яка надивилася на вагітних з вітрянкою та на новонароджених з вітрянкою, які заразилися від мам, а ті захворіли перед пологами, я вважаю, що потрібно робити щеплення», –сказав ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» у програмі «Ранок з Україною».

А якщо дитині 13 років, і вона не хворіла на вітрянку? Що тоді робити? У такому разі, за словами лікаря-педіатра вищої категорії, перед вами стоїть питання: перехворіти вітрянкою або зробити щеплення й перенести це без симптомів, в легкій формі, тому що дитині прищеплять живий ослаблений вірус.

«Часто вітрянка у дитини віком від 2 до 7 років протікає у вигляді одного прища, – пояснив Євген Комаровський. – І ви можете подумати, що вашу дитину вкусив комар».

«Сьогодні всі сучасні лабораторії можуть визначити наявність або відсутність антитіл і дати відповідь на питання: «Хворіла дитина вітрянкою чи ні?» – сказав лікар-педіатр вищої категорії. – І якщо у дитини немає антитіл, її однозначно потрібно вакцинувати».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

 

Статьи по теме
В Україні почався епідсезон 2024-2025
В Україні почався епідсезон 2024-2025

У жовтні в Україні починається епідемічний сезон: що росте кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ).
08.10 — 326

Як оформити лікарняний, не ходячи до лікаря
Як оформити лікарняний, не ходячи до лікаря

Українці можуть оформити лікарняний, не відвідуючи лікаря. Правда, це можливо, якщо захворіли на COVID-19, грип або ГРВІ.
14.01 — 533

Чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими
Чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими

На початку жовтня в Україні зросла кількість захворювань на COVID-19.
14.11.23 — 467