Контракты.ua

467  —  24.09
Хорватія не каратиме своїх генералів, яких Боснія звинувачує у воєнних злочинах
Хорватія не каратиме своїх генералів, яких Боснія звинувачує у воєнних злочинах

Уряд Хорватії відхилив запит Боснії і Герцеговини щодо кримінального переслідування за воєнні злочини генералів, які 1995 року керували військово-поліцейською операцією «Блискавка».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє RTL.

«На підставі детального аналізу ми... накажемо міністерству юстиції відхилити запит, який надійшов з БіГ. Ми вважаємо, що документ не дає жодних підстав для дій судових органів у Республіці Хорватія. Я хочу зазначити, що... операції «Буря» та «Блискавка» є основою вільної та сучасної Хорватської держави. Ми відхиляємо запит на основі закону про міжнародну правову допомогу та принципів захисту національних та державних інтересів Республіки Хорватія», - сказав глава уряду Хорватії Андрей Пленкович.

Цю заяву він зробив після зустрічі з військовими, які брали участь в операції «Блискавка».

Зазначається, що запит від прокуратури Боснії і Герцеговини стосувався 14 генералів хорватської армії, яких у Сараєві підозрюють воєнних злочинах під час операції «Блискавка». Ключову роль у формуванні цього запиту зіграли представники боснійських сербів.

Нагадаємо, військово-поліцейська операція «Блискавка» була проведена в перші дні травня 1995 року армією та підрозділами спеціального призначення МВС Хорватії з метою повернення захопленої самопроголошеною Сербською Країною території Західної Славонії, яка межує із Боснією і Герцеговиною.

Статьи по теме
Хорватия закупит у Франции 12 истребителей F3R Rafale
Хорватия закупит у Франции 12 истребителей F3R Rafale

Хорватия приобретет 12 подержанных французских истребителей F3R Rafale для модернизации собственных военно-воздушных сил.
29.05 — 453

Хорватия стала 28-м членом Евросоюза
Хорватия стала 28-м членом Евросоюза

Хорватия стала 28-м членом Евросоюза: в столице страны Загребе при большом стечении народа проходят праздничные мероприятия.
01.07.13 — 999

С 1 апреля по 31 октября отменены визы в Хорватию
С 1 апреля по 31 октября отменены визы в Хорватию

Правительство Хорватии отменило визовый режим для граждан Украины в период с 1 апреля по 31 октября.
12.03.12 — 1673