Контракты.ua

882  —  21.09
В Іспанії виявили ранньохристиянське поховання
В Іспанії виявили ранньохристиянське поховання

Археологи дослідили незвичну вестготську гробницю 7-8 століття у скелі біля печерного християнського скиту Сан-Тірсо і Сан-Бернабе на півночі Іспанії.

Розкопки провела команда з Національного центру досліджень людського розвитку (CENIEH), передає Укрінформ із посиланням на The History Blog.

Науковці виявили у гробниці з вапняку останки дорослої людини. Скелет похований відповідно до християнської традиції - головою на захід. Найімовірніше, останки належать ранньохристиянському відлюднику.

Ця археологічна знахідка доводить, що християнські богослужіння у скельному скиті Сан-Тірсо і Сан-Бернабе мають історію на кілька століть давнішу, ніж вважалося досі.

Поховання виявили в печерах карстового комплексу Охо Гуарене, мережі з 400 печер і десятків кілометрів галерей.

Остаточні висновки щодо історії іспанського скельного скиту будуть зроблені пізніше.

Печерна каплиця святих Тірсо та Бернабе збудована на місці старого язичницького капища. Точна дата її спорудження невідома. Перший скит був присвячений святому Тірсо у період між 9 та 13 століттями. Потім до 18 століття скит був присвячений святому Бернабе.

Статьи по теме
В Испании обнаружили древний сейф с уникальными украшениями
В Испании обнаружили древний сейф с уникальными украшениями

Редкий сейф IV века нашей эры был обнаружен в Каса-дель-Митрео, римской вилле в центрально-западной части Испании. Деревянный сундук с бронзовой облицовкой и железными шипами, использовался в качестве сейфа для ценностей - монет, драгоценностей, тканей, важных документов.
14.04 — 2398

В Испании нашли хрустальный кинжал, которому 5 тысяч лет
В Испании нашли хрустальный кинжал, которому 5 тысяч лет

Ученые из Университета Гранады, Университета Севильи и Высшего исследовательского совета Испании обнаружили древний хрустальный кинжал во время раскопок на юго-западе страны.
25.01 — 2305

Такого не было 35 лет: в Испанию пришли аномальные морозы
Такого не было 35 лет: в Испанию пришли аномальные морозы

Испания продолжает страдать от погодных аномалий – вслед за метелями, которые обрушились на страну со штормом "Филомена", пришли сильнейшие за последние десятилетия морозы.
14.01 — 960