Контракти.ua

1051  —  17.09.21
Найбідніші українці - російськомовні прихильники РФ - опитування
Найбідніші українці - російськомовні прихильники РФ - опитування

Більшість українців, які вважають себе бідними, розмовляють російською мовою, не бачать нічого поганого у діях РФ відносно нашої країни та не хочуть до Європейського Союзу й НАТО.

Про це свідчать результати всеукраїнського муніципального опитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом.

Де в Україні люди вважають себе найбіднішими?

Згідно опитування, сьогодні найбільше змушенi економити на харчуваннi мешканці міста Суми (34%). Також таку відповідь дали 30% жителів Маріуполя. До слова, лише 7% ужгородців економлять на їжі.

Якщо говорити про тих, кому вистачає на харчування, а для покупки одягу, взуття потрібно назбирати чи позичити, то найбільший показник тут (35%) серед дніпрян і жителів Сєвєродонецька (29%).

Разом з тим, найменше скаржаться на відсутність коштів на базові потреби (вистачає на харчування, одяг, взуття, дорогі покупки) мешканці Івано-Франківська, Ужгорода, Львова, Києва і Тернополя.

Цікаво, що саме у Маріуполі, Дніпрі, Сєвєродонецьку, а також у Сумах, Запоріжжі, Херсоні, Харкові та Одесі у побуті люди розмовляють російською мовою.

Крім того, у більшості цих міст "дуже тепло" (або просто "тепло") ставляться до Росії. Наприклад, у Сєвєродонецьку таких "фанатів РФ" на восьмому році війни аж 17%, а у Маріуполі - 14. Також ці міста лідирують по показнику негативного ставлення до ЄС.

Додамо й те, що у Одесі, Харкові і Маріуполі найбільше прихожан так званої УПЦ МП, священики якої не раз попадались на пропаганді "руского міра".

Додамо, що опитування, на основі вибірки, яка включала 19 196 респондентів, проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил.

Статьи по теме
Кількість курців в Україні зменшується: опитування КМІС
Кількість курців в Україні зменшується: опитування КМІС

У вересні-жовтні 2024 року 27% респондентів заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби (щодня або не щодня). Це менше в порівнянні з груднем 2023 року (30%), але різниця дуже близька до статистичної похибки.
23.11 — 224

До 50% українців вважають рівень інклюзивності у їх містах низьким: опитування
До 50% українців вважають рівень інклюзивності у їх містах низьким: опитування

Рівень доступу у містах до публічних послуг людей з інвалідністю вважають високим максимум 3% українців. Натомість переважна більшість громадян вказує на катастрофічну недоступність. Найгірші показники має у цьому плані Запоріжжя, більш обнадійливі у Чернігова і Вінниці. Майже половина мешканців таких міст як Київ, Львів і Дніпро вказують на низький і жахливо низький рівень інклюзивності у їх містах.
01.11 — 287