Контракты.ua

2015  —  10.09
Посилення карантину: тільки третина шкіл не повернуться на дистанційне навчання
Посилення карантину: тільки третина шкіл не повернуться на дистанційне навчання

До жовтої зони вже з понеділка, 13 вересня, і це єдиний спосіб врятуватися від локдауну. З таких заяв починає прем'єр засідання уряду.

В Україні стрімке поширення коронавірусу. Від початку вересня з кожним днем зростає кількість хворих, шпиталізованих та померлих від ковіду. Приміром, за останній тиждень хворих у Києві побільшало на 20%. А ось на Одещині, Львівщині і Дніпропетровщині – на понад 100%, йдеться у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Сьогодні маємо понад дві з половиною тисячі хворих. За винятком вихідних, такі цифри фіксують щодня. Порівняно з піками ковіду ця цифра може здатися незначною. Однак насторожує динаміка, яка стрімко зростає. Тепер кожен п’ятий хворий українець шпиталізований. Якщо на початку серпня було зайнято понад три тисячі ліжок, то тепер – майже сім.

Жовта зона на роботу громадського транспорту не вплине, запевняють в уряді. Заборонять масові заходи, у заклади культури пускатимуть на 50% місць. Школи працюватимуть тільки ті, де вакцинованих працівників – 80%.

Вакцинація у школах

Взірцево-показова у сенсі вакцинації школа в містечку Золотоноші на Черкащині. Тут щеплені 99,9% вчителів. Із сотні працівників лише двоє не отримали вакцин, та й то за рекомендацією сімейних лікарів. Імунізувалися всі без примусу.

"Батьки дуже нарікають на дистанційне навчання. Звичайно, що таке урок проходить в класі і що таке урок проходить дистанційно. Це небо і земля – скажімо так. І тому ми вирішили, щоб наші діти вчилися в стінах школи", – каже заступниця директорки з навчально-виховної роботи Золотоніської спеціалізованої школи № 2 інформаційних технологій Людмила Бондаренко.

Утім, таких шкіл в Україні лише третина.

"31% завершили вакцинацію повністю і 58% хоча б однією дозою. Зараз загалом набагато менше працівників шкіл вакциновані. Найкраще – це Київська область, там понад 50% працівників шкіл вакциновані", – пояснює начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко.

Плачевна ситуація на Чернігівщині. На цілу область там вакциновані майже всі працівники тільки в одній школі. Решту таки переведуть на дистанційку. Батьки – обурені.

"Що заважає вчителям вакцинуватися? Я просто не можу збагнуть цього. Це більш освічені люди, ніж середнє суспільство наше", – обурюється Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

В уряді запевняють – чи буде дистанційка, залежить від самих працівників шкіл. Та змушувати імунізуватися їх ніхто не буде, як і не штрафуватимуть. Чи перейде таки країна до жовтої зони, стане відомо вже завтра надвечір – після засідання спеціальної комісії.

Які обмеження чекають на українців

проведення масових заходів, коли більш ніж одна особа на 1 кв. м;

робота кінотеатрів та інших установ культури із заповненістю залів понад 50%;

здійснення перевезень пасажирів у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння;

проведення дискотек, а також робота інших розважальних закладів;

розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менш ніж два метри між столиками;

діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів та санаторіїв);

відвідання шкіл і дитсадків, якщо половина дітей і педагогів хворіє;

проведення планових операцій;

відвідання спортзалів, якщо на кожного відвідувача менше 20 кв. м площі.

Статьи по теме
До «червоної» зони можуть потрапити ще 7 областей
До «червоної» зони можуть потрапити ще 7 областей

Ще 7 областей можуть потрапити до «червоної» зони, якщо не посилять протиепідемічні заходи.
22.10 — 3069

Рейди з виявлення порушників обмежень у Львові
Рейди з виявлення порушників обмежень у Львові

Лише за останні 5 днів на Львівщині склали 200 протоколів за порушення правил карантину. Більшість – за перебування у громадських місцях без маски чи респіратора. За таке порушення передбачений штраф від 170 до 255 гривень. Перевірки проводять спеціальні мобільні групи поліцейських та Продспоживслужба.
21.10 — 832

Сумщина з 23 жовтня переходить у «червону» зону карантину
Сумщина з 23 жовтня переходить у «червону» зону карантину

Державна комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення встановити у Сумській області "червоний" рівень епіднебезпеки з 23 жовтня.
21.10 — 1084