Контракты.ua

1017  —  10.09
Понад 80% українців негативно ставляться до Путіна
Понад 80% українців негативно ставляться до Путіна

Більшість українців (81%) негативно ставляться до російського президента Володимира Путіна, позитивно – 15%.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Крім Путіна, серед українців переважно негативне ставлення і до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, до якого негативно ставляться 59% опитаних, позитивно – 34%. При цьому за останній рік ставлення до Лукашенка погіршилося із 45 до 34%, а за останні два роки – вдвічі (з 67 до 34%), вказали соціологи.

Найкраще українці серед ключових світових лідерів ставляться до канцлера Німеччини Ангели Меркель (73% – позитивно, 19% – негативно) та Президента США Джозефа Байдена (64% - позитивно, 19% – негативно). При цьому в динаміці за останні кілька місяців ставлення до Президента США дещо покращилось, до канцлера Німеччини – дещо погіршилось.

Президента Франції Емануеля Макрона позитивно оцінили 57%, негативно – 19%, не змогли оцінити або не знаю такого – 23%. Президента Польщі Анджея Дуди позитивно оцінили 54%, негативно – 10%, не змогли оцінити або не знаю такого – 37%.

Опитування проводилося 2-4 вересня методом телефонного інтерв'ю серед 2500 респондентів старше 18 років по всій Україні, крім окупованих територій. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

Статьи по теме
Як українці ставляться до відставки Разумкова
Як українці ставляться до відставки Разумкова

До відставки Дмитра Разумкова з посади Голови Верховної Ради України позитивно ставляться 8% опитаних українців.
21.10 — 2974

Кого українці хочуть бачити Президентом – опитування КМІС
Кого українці хочуть бачити Президентом – опитування КМІС

Чинного главу держави Володимира Зеленського підтримали б 24,7% респондентів, якби президентські вибори відбувалися наступної неділі.
21.10 — 7340

Оборонна співпраця: Таран розповів, про що домовились з главою Пентагону
Оборонна співпраця: Таран розповів, про що домовились з главою Пентагону

Україна та США на рівні міністрів оборони погодили кроки практичної реалізації домовленостей щодо забезпечення оборони України на суходолі, в повітрі, на морі, а також кіберпросторі від існуючих та потенційних загроз.
20.10 — 620