Гідроелектростанції PV — це нова технологія. На початку липня Сінгапур запустив плавучу ферму PV розміром із 45 футбольних полів. Наприкінці липня ми дізналися, що в Індонезії має бути побудована плавуча фотоелектрична електростанція потужністю 2,2 ГВт, що займає 1600 гектарів — це найбільша плавуча ферма енергії у світі.
Сінгапур використовує плавучі ферми PV для живлення очисних споруд. Компанія Sembcorp Industries побудувала для Сінгапуру плавучу сонячну електростанцію потужністю 60 МВт. Влада Сінгапуру вирішила розмістити споруди на воді через обмежену площу суші та пообіцяла до 2025 року збільшити виробництво сонячної енергії учетверо. Сьогодні є можливість скористатися власною сонячною електростанцією, замовивши її на сайті https://www.solargarden.com.ua/.
На площі 45 гектарів знаходиться 122 тисячі сонячних батарей, термін служби яких був розрахований на 25 років. Ці панелі будуть обслуговуватися за допомогою безпілотників. Проєкт не є єдиною інвестицією. Сінгапурська група Sunseap заявила, що інвестує два мільярди доларів у будівництво гігантської плавучої електростанції, яка подвоїть потужності в енергетичному портфелі компанії.
Об’єкт буде побудований в Індонезії, у районі острова Батам на водосховищі Duriangkang, займаючи до 1600 гектарів, що зробить його найбільшою плавучою PV-фермою у світі та однією з найбільших PV-ферм загалом. Будівництво планується почати у 2022 році та завершити за 2 роки — прогнозована річна потужність електростанції оцінюється у 2,6 ТВт.
Сонячні панелі від своїх наземних аналогів відрізняються насамперед тим, як вони розміщені, оскільки вони встановлені на плавучих платформах. Інші зміни стосуються охолодження — панелі, розміщені на плавучих платформах, охолоджуються водою, що робить їх на 5–15 % ефективнішими, ніж звичайні аналоги.
Крім того, водні установки не працюють у тіні будівель, що часто обмежує ефективність сонячних панелей. Простір на суші обмеженіший, ніж на воді, що робить потенціал плавучих сонячних ферм вищим. Частина вчених вказує на позитивну дію сонячних панелей на водну флору і фауну — інсталяції створюють тінь, яка блокує поширення водоростей, завдяки чому якість води стане вищою. Тінь може зменшити процес випаровування води, завдяки чому монтаж плавучих сонячних панелей може сприяти зниженню ризику посухи та поліпшити терморегуляцію в деяких регіонах світу.