Контракти.ua

3225  —  06.09.21
У Вроцлаві вийшли на протест через смерть українця після затримання поліцією
У Вроцлаві вийшли на протест через смерть українця після затримання поліцією

У місті Вроцлав, що на заході Польщі, пройшла протестна акція через загибель 25-річного українця Дмитра Никифоренка, котрого, можливо, закатували польські поліцейські.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє польський портал Gazeta.pl.

Захід пройшов під гаслом «Зупинимо вбивць із поліції». Учасники акції вимагали відставки очільника місцевої поліції.

Лунали вигуки «ганьба» та «бандити» в бік польських поліцейських. Демонстранти мали з собою банери з написами «У вас кров на руках», «Я не хочу боятися поліціянта».

Сама акція пройшла мирно та без інцидентів.

«Мирний протест української громади разом з усіма жителями Вроцлава проти насильства поліції проти мешканців Вроцлава. Катування та смерть Дмитра Никифоренка у витверезнику – це межа, яку ніколи не варто було перетинати. Ми вимагаємо чесного розслідування, покарання винних і запевнень, що це більше ніколи не повториться у Вроцлаві, який є нашим домом”, – написали організатор акції протесту у Фейсбуці.

Це не одинична акція. Наступної неділі українці, які проживають у Вроцлаві, планують провести черговий протест проти поліцейського насильства.

Як повідомляв Укрінформ, у Вроцлаві після затримання поліцією і перевезення до витверезника 30 липня помер 25-річний Дмитро Никифоренко з Немирова Вінницької області. За даними видання Gazeta Wyborcza, польські поліцейські застосували до чоловіка неадекватну до ситуації фізичну силу, що і стало причиною смерті хлопця.

Як повідомили агентству в Окружній прокуратурі у місті Свідніца, яке веде справу про загибель українця, слідство зараз очікує на результати кількох експертиз, зокрема аудіовізуальну та оцінку експерта з техніки й тактики дій поліцейських.

Справа смерті українця після затримання поліцією викликала значний резонанс у Польщі.

На неї вже відреагували депутати Сейму Польщі, які вимагають проведення негайного розслідування дій поліції.

Після смерті українця та оприлюднення деталей справи у польських ЗМІ комендант поліції у Вроцлаві 1 вересня усунув від виконання обов'язків чотирьох поліцейських, які 30 липня затримували українця, а щодо двох з них розпочалася процедура звільнення їх зі служби в поліції.

Статьи по теме
Біженців у Польщі можуть змусити повернути допомогу з відсотками: як цього не допустити і що потрібно зробити
Біженців у Польщі можуть змусити повернути допомогу з відсотками: як цього не допустити і що потрібно зробити

Українці, які отримали тимчасовий притулок у Польщі, повинні повідомити ZUS про своє повернення додому. Якщо ж вони поїдуть, не попрощавшись, їх можуть змусити повернути фінансову допомогу з відсотками.
15.05.22 — 2337

Європейський суд із прав людини заборонив висилати мігрантів з Польщі до Білорусі
Європейський суд із прав людини заборонив висилати мігрантів з Польщі до Білорусі

Європейський суд із прав людини заборонив Польщі повертати мігрантів, які уже перебувають на її території. А в окремих випадках зобов’язав забезпечити нелегалів їжею, питною водою, одягом, ліками і тимчасовим притулком.
08.12.21 — 836

В Польше обнаружено древнейшее украшение в Евразии: ему больше 40 тысяч лет
В Польше обнаружено древнейшее украшение в Евразии: ему больше 40 тысяч лет

В одной из пещер рядом с Краковом была найдена подвеска из кости мамонта, возраст которой определили только сейчас. Оказалось, украшению 41 500 лет.
29.11.21 — 1404