Контракти.ua

839  —  04.09.21
Росія має експансіоністські наміри щодо Туреччини - експерт
Росія має експансіоністські наміри щодо Туреччини - експерт

Росія нарощує військове угруповання на Південному Кавказі, припускаючи своє протистояння з Туреччиною.

Таку думку висловив військовий експерт, координатор проєкту «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець на міжнародному круглому столі в Укрінформі «Кавказька пастка для Росії».

Експерт звернув увагу на те, що останнім часом Росія створила на Південному Кавказі і суміжному з ним Північному Кавказі необхідні умови для ведення класичної симетричної війни.

"На Північному Кавказі розгорнуті 49 і 58 загальновійськові армії з повними боєкомплектами. Чорноморський флот і Каспійська військова флотилія різко підвищують рівень своїх бойових можливостей, особливо з точки зору проведення активних ударних дій. За останні 5-7 років кількість носіїв високоточної далекобійної зброї, наприклад крилатих ракет типу "Калібр", зростає в геометричній прогресії і на флоті, і у флотилії", - зазначив Машовець.

На його думку, таке нарощування військової потужності може свідчити про експансіоністські наміри кремлівського режиму щодо Туреччини.

"Наявність у регіоні таких розгорнутих сил і засобів свідчить про те, що експансія Кремля не обмежиться тільки Південним Кавказом. У голові цих людей, як я розумію, пряма або гібридна сутичка з Туреччиною. Контролюючи Південний Кавказ, вони мають на увазі саме Туреччину", - вважає Машовець.

Під час експертного обговорення було відзначено, що сьогодні російські війська знаходяться на території всіх трьох держав Південного Кавказу: Грузії, Азербайджану, Вірменії. А регулярні військові навчання, такі як «Кавказ-2021», які проводяться, в тому числі, на окупованих територіях, тільки підтверджують бажання Москви перетворити Кавказ на свій південний плацдарм. Крім того, РФ веде безперервні інформаційні операції, спрямовані на дестабілізацію внутрішньополітичного становища в державах регіону.

Раніше доктор міжнародних відносин (Грузія) Леван Антіа висловив думку, що Росія навряд чи зможе поширити свій вплив за межі Південного Кавказу через зміцнення там позиції Туреччини, але Кремль буде докладати зусиль, щоб контролювати Грузію, Азербайджан і Вірменію.

Круглий стіл організував Міжнародний центр протидії російській пропаганді (МЦ ПРП) - неурядова організація, метою якої є об'єднання міжнародних зусиль з протидії кремлівській інформаційній агресії.

Статьи по теме
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?
Сакартвело, що з тобою? Що з тобою трапилося, Грузіє? Чому ти повірила Іванішвілі? Чому повірила росії?

Євген Якунов: Що змусило тебе так змінитися? Адже для мого покоління, яке виросло в радянському союзі, ти завжди була взірцем високої національної культури, символом непокірності й прапором вільнодумства. Руставелі, Думбадзе, Туманішвілі, Абуладзе, Мамардашвілі, Данелія, Бендукідзе – ці імена супроводжували мене з дитинства крізь усе життя. А Софіко Чаурелі й Вахтанг Кікабідзе були ріднішими, ніж багато хто з акторів-земляків.
16.05.23 — 785

Жителі Росії ненавидять США більше, ніж Україну та Євросоюз
Жителі Росії ненавидять США більше, ніж Україну та Євросоюз

Серед росіян переважають негативні оцінки щодо США, Європейського Союзу та України. Позитивні оцінки характерні для Китаю, Індії та Туреччини.
13.03.23 — 861

Як санкції та війна руйнують економіку Росії
Як санкції та війна руйнують економіку Росії

В Росії після вторгнення до України знижуються важливі показники для економіки.
20.11.22 — 1664