Контракты.ua

610  —  04.09.21
Росія має експансіоністські наміри щодо Туреччини - експерт
Росія має експансіоністські наміри щодо Туреччини - експерт

Росія нарощує військове угруповання на Південному Кавказі, припускаючи своє протистояння з Туреччиною.

Таку думку висловив військовий експерт, координатор проєкту «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець на міжнародному круглому столі в Укрінформі «Кавказька пастка для Росії».

Експерт звернув увагу на те, що останнім часом Росія створила на Південному Кавказі і суміжному з ним Північному Кавказі необхідні умови для ведення класичної симетричної війни.

"На Північному Кавказі розгорнуті 49 і 58 загальновійськові армії з повними боєкомплектами. Чорноморський флот і Каспійська військова флотилія різко підвищують рівень своїх бойових можливостей, особливо з точки зору проведення активних ударних дій. За останні 5-7 років кількість носіїв високоточної далекобійної зброї, наприклад крилатих ракет типу "Калібр", зростає в геометричній прогресії і на флоті, і у флотилії", - зазначив Машовець.

На його думку, таке нарощування військової потужності може свідчити про експансіоністські наміри кремлівського режиму щодо Туреччини.

"Наявність у регіоні таких розгорнутих сил і засобів свідчить про те, що експансія Кремля не обмежиться тільки Південним Кавказом. У голові цих людей, як я розумію, пряма або гібридна сутичка з Туреччиною. Контролюючи Південний Кавказ, вони мають на увазі саме Туреччину", - вважає Машовець.

Під час експертного обговорення було відзначено, що сьогодні російські війська знаходяться на території всіх трьох держав Південного Кавказу: Грузії, Азербайджану, Вірменії. А регулярні військові навчання, такі як «Кавказ-2021», які проводяться, в тому числі, на окупованих територіях, тільки підтверджують бажання Москви перетворити Кавказ на свій південний плацдарм. Крім того, РФ веде безперервні інформаційні операції, спрямовані на дестабілізацію внутрішньополітичного становища в державах регіону.

Раніше доктор міжнародних відносин (Грузія) Леван Антіа висловив думку, що Росія навряд чи зможе поширити свій вплив за межі Південного Кавказу через зміцнення там позиції Туреччини, але Кремль буде докладати зусиль, щоб контролювати Грузію, Азербайджан і Вірменію.

Круглий стіл організував Міжнародний центр протидії російській пропаганді (МЦ ПРП) - неурядова організація, метою якої є об'єднання міжнародних зусиль з протидії кремлівській інформаційній агресії.

Статьи по теме
РФ скотиться до рівня 1991 року і Путін проситиме Захід скасувати санкції - історик про майбутнє Росії
РФ скотиться до рівня 1991 року і Путін проситиме Захід скасувати санкції - історик про майбутнє Росії

Росія після поразки у війні проти України, яку диктатор Путін повномасштабно розпочав 24 лютого, буде дуже ослабленою, скотиться до рівня 1991 року.
15.05 — 539

Тілоохоронець Путіна і отруйник: що ми знаємо про голову Росгвардії Віктора Золотова
Тілоохоронець Путіна і отруйник: що ми знаємо про голову Росгвардії Віктора Золотова

Віктор Золотов – головнокомандувач військ національної гвардії Російської Федерації та людина, яка тривалий час у прямому розумінні була найближчою до Путіна особою.
14.05 — 3349

Білий дім назвав абсурдом заяви путіна на параді в москві
Білий дім назвав абсурдом заяви путіна на параді в москві

Промова кремлівського лідера на параді 9 травня в москві про те, ніби країни Заходу самі винні у тому, що росія розв’язала війну в Україні, є брехнею та абсурдом.
10.05 — 1069